Poznajcie Lanberry, która powalczy dziś w Krajowych Eliminacjach o możliwość reprezentowania Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie. 

Pod pseudonimem artystycznym Lanberry kryje się Małgorzata Uściłowska. Śpiewa od dziecka, popularność zdobywała dzięki coverom umieszczanym w serwisie YouTube, brała także udział w programie X Factor oraz The Voice Of Poland. Prawdziwy sukces i popularność nadeszły jednak wraz z pierwszymi, autorskimi singlami wokalistki – utwór „Podpalimy świat” był jednym z największych hitów 2015 roku.

Podobnie stało się z kolejnym singlem, czyli utworem „Piątek”, który do dziś nieprzerwanie króluje w polskich stacjach radiowych. Jest szansa, że utwór ten stanie się hitem także zagranicą, ponieważ to właśnie z anglojęzyczną wersją tej piosenki Lanberry próbuje swoich sił w Krajowych Eliminacjach. Co ciekawe, to właśnie „Only Human” jest oryginalną wersją tej kompozycji – dopiero potem powstał polski tekst, czyli piosenka „Piątek”.

Jak mówi sama artystka, Eurowizja jest jej bliska i śledzi ją od dziecka. Podziwia reprezentantów Polski z lat 90-tych, do ulubionych piosenek zalicza m.in. zwycięskie Heroes Mansa Zelmerlowa, Fairytale Alexandra Rybaka czy Fångad av en Stormvind Caroli. O udziale w Eurowizji myślała od dawna – teraz uznała, że wreszcie jest odpowiedni czas i odpowiednia piosenka.

Lanberry wystąpi w Krajowych Eliminacjach z numerem 2. Start preselekcyjnego koncertu o 20:30 w TVP1!

(fot. facebook.com/lanberry)