Brzmienie utworu już znamy, ale oficjalna premiera chorwackiej piosenki na Eurowizję już dziś o 14:00! 

Jacques Houdek zaprezentuje My Friend podczas audycji radiowej Svijet diskografije” HR2 o godzinie 14:00. Rozmowę z reprezentantem Chorwacji przeprowadzi popularny prezenter, od lat związany z Eurowizją, Zlatko Turkalj Turki. „Drugi program chorwackiego radia był dla wielu wokalistów pierwszą muzyczną sceną i pierwszą okazją by zaprezentować się publiczności. Jest też codziennym przypomnieniem o bogatym repertuarze chorwackiej muzyki pop i rock” – mówi Turki, dodając, że po premierze My Friend Jacques będzie odpowiadał na pytania internautów z Facebooka, a także czytelników portali HRT.hr i Eurosong.hr.

PEŁNA WERSJA UTWORU:

Jacques już nie może doczekać się premiery swojej piosenki. „Ciężko jest mi ująć słowami ekscytację, jaką czuję w związku z premierą My Friend. Żyję tym od 10 miesięcy i cały swój artystyczny warsztat wykorzystałem, by stworzyć ten utwór, więc nie mogę się doczekać, aż dotrze on do serc słuchaczy” – mówi reprezentant Chorwacji, dziękując za bardzo pozytywny odzew po publikacji instrumentalnej wersji oraz za przyłączenie się do internetowej akcji #beMyfriend.

W trakcie audycji przedstawiony zostanie cały team odpowiedzialny za kompozycję My Friend. Autorami muzyki są Jacques HoudekSiniša Reljić i Tony Malm, a słów Jacques Houdek, Ines Prajo, Arijana Kunštek i Fabrizio Laucella. Na skrzypcach zagrał Antun Stašić, a na wiolonczeli Neven Šverko. „Bardzo się cieszę, że udało mi się zebrać tak wspaniałą ekipę autorów, którzy swoim talentem pomogli mi stworzyć koncepcję utworu, który, w co mocno wierzę, pozwoli mi zaprezentować mój kraj w jak najlepszym świetle” – mówi Jacques.

HR2 słuchać będzie można przez Internet – transmisja audycji dostępna będzie TUTAJ od godziny 14:00.

Źródło: Eurosong.hr, fot.: Eurosong.hr

3 KOMENTARZE

  1. Mi się to podoba. No ale nie jestem typowym fanem Eurowizji 🙂 . Widać, że pan Houdek inspiruje się trochę Luciano Pavarottim – być może ta piosenka, biorąc pod uwagę wygląd wykonawcy, jest jakimś tam hołdem dla tego wielkiego, włoskiego artysty. Ciekawy jest efekt dwoistości – ten sam wykonawca śpiewa tak bardzo różnymi głosami, że sprawia to wręcz wrażenie, jakby to był duet 🙂 . Ciekawy jestem, jak to wyjdzie na żywo, na eurowizyjnej scenie. Duży plus dla tego utworu i wykonawcy za zaangażowanie języka innego, niż angielski! A język włoski jest jednym z najpiękniejszych w muzyce, zresztą. Może fajnie byłoby, gdyby pan Houdek zaśpiewał też chociaż troszeczkę po chorwacku, tą popową część piosenki. Jeszcze o samym utworze: ciekawa, miła dla ucha melodia oraz muzyka, trochę klasyczna. Ten utwór na pewno celebruje róźnorodność!

  2. Hm. Instrumentalnie fajnie. Nawet bardzo! Wersja ostateczna… hm. Nie wiem jak to określić. Jedyne co mi przychodzi na myśl- „motywujemy na siłę”. Znacie takie utwory: tak, tak nie poddawaj się, idź do przodu, uwierz w marzenia, realizuj je, tak tak, jesteś piękny i wspaniały… i byłoby OK, gdyby to wszystko nie było takie sztuczne- jak dla mnie na siłę. Bombardowanie motywacją :/