Późnym wieczorem poznamy utwór, z którym reprezentantka Grecji będzie broniła honoru tego śródziemnomorskiego kraju w Kijowie. O tym, która z trzech piosenek będzie reprezentowała Elladę w stolicy Ukrainy zdecydują widzowie (w 70%) oraz przedstawiciele greckiej diaspory rozsianej po Europie (w 30%).

Na antenie ERT zaprezentowane zostaną trzy teledyski do piosenek skomponowanych przez Dimitrisa Kontopoulosa. Wideoklipy powstały w lutym 2017 r. w Odessie.

Prowadzącymi greckie preselekcje zostali Antonis Loudaros i Elena Bouzali. Transmitowane one będą na żywo ze studia nadawcy publicznego ERT w Atenach.

Widzowie w Grecji i przedstawiciele diaspory będą mogli obejrzeć wcześniej nakręcone teledyski do trzech piosenek (skomponowanych i wyprodukowanych przez Dimitrisa Kontopoulosa, do których tekst napisali John Ballard i Romy Papadea). Wszystkie propozycje posiadają tekst w języku angielskim.

Widzowie w Grecji i dziewięciu przedstawicieli diaspory greckiej (z Belgii, Gruzji, Azerbejdżanu, Niemiec, Armenii, Włoch, Australii, Austrii i Ukrainy) wybiorą w stosunku głosów 70 do 30 piosenkę, którą Demy wykona najpierw 9, a później (w przypadku awansu) także 13 maja w Kijowie.

W trakcie show obecni będą oczywiście Dimitris Kontopoulos i Fokas Eveangelinos (choreograf i reżyser występu wokalistki) wraz z samą zainteresowaną, czyli Demy.

Jako gość specjalny wystąpi tegoroczny reprezentant Cypru Hovig, który wykona swoją eurowizyjną propozycję Gravity.

Trzy piosenki, które zostaną zaprezentowane w trakcie show:

  1. When the morning comes around (Dimitris Kontopoulos, John Ballard)
  2. Angels (Dimitris Kontopoulos, Romy Papadea)
  3. This is love (Dimitris Kontopoulos, John Ballard, Romy Papadea)

Gdzie oglądać transmisję?

Show rozpocznie się o 21:00 (22:00 czasu lokalnego) i transmitować będą je następujące kanały:

  • ERT 1
  • ERT HD
  • ERT World – przez satelitę (Eutelsat Hotbird 13B)
  • ERT webstream na oficjalnej stronie nadawcy

Zdjęcie: Facebook Demy

Źródło: ERT, esctoday.com, eurovision.tv

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDruga szansa dla przegranych na Litwie!
Następny artykułSalvador Sobral laureatem Festivalu da Canção 2017!
Konrad Szczęsny
Jestem absolwentem warszawskiej polonistyki, na co dzień związanym z polskim show-biznesem. Prywatnie jestem sympatykiem Konkursu Piosenki Eurowizji, który oglądam od 2005 roku, choć pierwszą transmisję śledziłem już w 1994 r. (pamiętam występ Edyty Górniak). 10 lat później usiadłem przed telewizorem, oglądając Eurowizję w Stambule i tak zaczęła się moja przygoda z konkursem już jako bardziej świadomego widza. Swego czasu związany byłem z Dziennikiem Eurowizyjnym. Moją ulubioną polską piosenką eurowizyjną jest ta zaprezentowana w Oslo w 1996 r. przez Kasię Kowalską, czyli utwór "Chcę znać swój grzech". W redakcji opiekuję się Francją i Grecją, wcześniej była to jeszcze Belgia, Cypr oraz Czechy.