Reprezentant Chorwacji – Jacques Houdek – zaprezentował już oficjalny teledysk do swojej piosenki My Friend. Czy wierzy w wygraną na Eurowizji?

Oficjalna premiera teledysku do My Friend Jacquesa Houdeka odbyła się parę dni temu, klip dostępny jest już na YouTube. Nagrano go w Zagrzebiu, a reżyserem była Katja Restović, która planowała przygotować klip pełen emocji, sławiący życie i pokazujący, że różnice powinny nas łączyć, a nie dzielić. Restović pracowała już z Houdekiem przy innych jego teledyskach np. do Zid czy Otkad nemam te. Komentarze wśród chorwackich internautów są bardzo pozytywne – widoczne jest duże poparcie dla wokalisty. Bukmacherzy nie widzą jednak szans dla Chorwacji, ale Jacques się tym nie przejmuje. Przyznał, że jego znajomi i przyjaciele z regionu, którzy już startowali w Eurowizji, powiedzieli mu, że zakłady bukmacherskie nie są dobrym wskaźnikiem szans w konkursie, bo często dochodzi do niespodzianek. Houdek twierdzi, że faktyczne szanse oceniać można dopiero po obejrzeniu prób, gdy wiadomo, kto i w jaki sposób zaprezentuje się na scenie. „Mocno skupiam się na występie scenicznym, bo nie możemy robić nie wiadomo czego, tak jak inne kraje, które mają większy budżet. Dla małej Chorwacji najważniejsze jest, by się wyróżnić i wierzę, że swoim sposobem śpiewania tego dokonam” – powiedział w wywiadzie dla Glas Grada. Projektantką stroju scenicznego będzie Greta Gudelj – ma być to strój prosty, z dominującym kolorem czarnym.

Istnieje teoria, że Jacques planuje Europę zaskoczyć tak mocno, że nie chce niczego zdradzać przed próbami – stąd jego nieobecność podczas eurowizyjnych imprez na których bryluje m.in. Kasia Moś. Chorwat ma do wykonania trudne zadanie – będzie śpiewał dwoma różnymi głosami, co dla wielu słuchaczy wciąż wydaje się być niemożliwe. Jacques wierzy jednak w swój sukces. „Nie chcę być zbyt pewny siebie, ale jeśli nie wierzyłbym w wygraną, nie jechałbym na Eurowizję. I nie jadę tam z myślami o tym czy będę piąty, siódmy czy ostatni. Chcę, byśmy wszyscy działali w duchu walki o zwycięstwo” – powiedział dla tygodnika Story.

Jacques Houdek wystąpi jako 12. w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie. Przed nim zaśpiewa duet z San Marino, a po nim ekipa z Norwegii, która zbiera sporo pozytywnych opinii dzięki występom m.in. w Londynie czy Tel-Avivie.

Źródło: Eurosong.hr, GlasGrada.hr, Story.hr, HRT, fot.: Index.hr

2 KOMENTARZE

  1. Cóż, teledysk zgrabny, po prostu ładny więc czepiać się nie ma czego. Jednakowoż utwór dla mnie nadal słodki jak beza posypana cukrem, a początek brzmi jak kazanie w kościele :/ No i dziwna to strategia: „skupiam się na przygotowaniu prezentacji występu, więc się nie promuję”! Powodzenia 🙂