Przed nami pierwsze spotkania z uczestnikami 62. Konkursu Piosenki Eurowizji podczas konferencji meet & greet. Lista dzisiejszych uczestników:

  • Serbia
  • Austria
  • Macedonia
  • Malta
  • Rumunia
  • Holandia
  • Węgry
  • Dania
  • Irlania

Zapraszamy do śledzenia naszych doniesień na naszej stronie oraz mediach społecznościowych: 
✦ FACEBOOK: https://www.facebook.com/eurowizjaorg/
✦ INSTAGRAM: https://www.instagram.com/eurowizjaorg/
✦ TWITTER: https://twitter.com/eurowizja_org
✦ SNAPCHAT: eurowizja

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 30 kwietnia 201718:14

PORTUGALIA

Zamiast Salvadora w Kijowie jest aktualnie jego siostra, Luisa.
Piosenka portugalska jest o parze, w której on ciągle ją kocha, ale ona jego już nie. On ma nadzieję, że ona kiedyś do niego wróci i kocha ją w nieegoistyczny sposób.
Występ będzie nie na głównej scenie, lecz na mniejszym podeście przed, ponieważ dla wykonawcy będzie lepiej nie stać przy tych wszystkich urządzeniach i światłach, a lepiej będzie aby był otoczony ludźmi.
Luisa, która skomponowała piosenkę brata, studiowała Jazz i miało to wpływ na kształt piosenki.
Według Luizy ważne jest dla Portugalii, aby zająć dobre miejsce, dałoby to szanse na pokazanie muzyki portugalskiej.
Luisa i Salvador mają korzenie holenderskie, a ich ojciec jest perkusistą. Dla rodzeństwa śpiewanie razem jest naturalne. Salvador także pisze, ale bardziej wiersze niż muzykę.
Luisa potwierdziła, że Salvador ma problemy z sercem, dlatego nie może zbyt dużo czasu spędzać z dala od swoich lekarzy.
Luisa przyjechała na miejsce ze swoim małym synkiem, którego Salvador jest ojcem chrzestnym.

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 30 kwietnia 201717:56

Dihaj z Azerbejdżanu! #Dihaj #Azerbaijan #Eurowizja #Eurovision #Eurowizja2017 #Kijów #Kiev #eurowizjaorg

A post shared by eurowizja.org | OGAE Poland (@eurowizjaorg) on

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 30 kwietnia 201717:40

AZERBEJDŻAN

Dihaj jest dość zadowolona z przebiegu dzisiejszych prób. W trakcie konferencji wyjaśniła przesłanie swojej prezentacji scenicznej. Pokój ze ścianami symbolizuje jej życie wewnętrzne oraz natłok myśli. Jest zarazem symbolem zamknięcia w toksycznej relacji z pewnym złym mężczyzną, który zobrazowany został za pomocą człowieka z maską konia. Drabina oraz maska mówią o dystansie emocjonalnym jaki dzieli ją od ukochanego mężczyzny. W momencie gdy ściany pokoju rozpadają się, a Dihaj zdejmuje swój płaszcz, uwalnia się od toksycznego związku i przełamuje swoje słabości, pokazując, że jest silną kobietą, mimo, że nie pozbawioną również wrażliwości.

W trakcie konferencji dowiedzieliśmy się również o jazzowym wykształceniu artystki oraz jej zamiłowaniu do sztuki.

Maciej Sychowiec Maciej Sychowiec 30 kwietnia 201716:50

Maciej Sychowiec Maciej Sychowiec 30 kwietnia 201716:44

FINLANDIA

Duet jest zadowolony z przebiegu próby. Wykonawcy wyjaśnili genezę nazwy. Nazwa duetu pochodzi od prawdziwego imienia Marilyn Monroe (Norma), która mogłaby mieć romans z John’em Kennedy’m.
Finowie otrzymali pytanie czy oczekują punktów od jury na podstawie wyników głosowania międzynarodowe jury w selekcjach. Wykonawcy przyznali, że daje im to spore nadzieje.
Pojawiła się też kwestia szans ballad na Eurowizji. Duet wierzy, ze ich piosenka wyróżnia się od reszty wolnych piosenek.
Poruszona została również kwestia czy ten utwór ma jakiś element biograficzny. Leena z Norma John przyznała, że doskonale wie do którego momentu jej życia odnosi się ich eurowizyjny utwór.
Leena przyznała, że ma za sobą lekcje śpiewu operowego jako nastolatka.

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 30 kwietnia 201716:09

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 30 kwietnia 201715:53

CZARNOGÓRA

Slavko dobrze czuje się w Kijowie, gdzie jest wiele zieleni. Sam jest miłośnikiem przyrody i wegeterianinem.
Po raz pierwszy występuje na tak dużej scenie, jak ta eurowizyjna, ale pomaga mu w tym doświadczenie związane z pracą w teatrze.

Czarnogórzanka Marina Banovic jest projektantką strojów Slavka. Wokalista twierdzi, że wszyscy uwielbiają jego odważne kreacje. Warkocz symbolizować ma moc, inspiracji do jego wyglądu było wiele, ale na pewno wokalista nie wzorował się na Dothrakach z „Gry o Tron” ponieważ wokalista nie widział tego serialu.
Wokalista bardzo lubi zmiany i może mieszkać wszędzie. Rozumie hiszpański i mówi po włosku.

Maciej Sychowiec Maciej Sychowiec 30 kwietnia 201715:22

Maciej Sychowiec Maciej Sychowiec 30 kwietnia 201715:13

BELGIA

Blanche nie planuje żadnych zmian w występie. Wokalistka opowiadała o tym jak to się stało, że jej imieniem scenicznym jest Blanche. Jest to jej trzecie imie, które jest łatwe do wymówienia. Reprezentantka Belgii wspominała występ Loic’a Nottet (ESC 2015) oraz Alexandra Rybaka (ESC 2009). Podczas konferencji pojawiła się kwestia tego, że wyciekła piosenka przed premierą. Przedstawiciel delegacji uznał to za znak, że publiczność jest zainteresowana przygotowaniami Belgii.

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 30 kwietnia 201713:48

Isaiah Firebrace #Australia #eurovision #eurowizja #eurowizjaorg #press #esc2017 #kiev #Kijów #próby

A post shared by eurowizja.org | OGAE Poland (@eurowizjaorg) on

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 30 kwietnia 201713:30

AUSTRALIA

Isaiah nie miał jeszcze okazji zwiedzić Kijowa, chociaż jest w mieście już od dwóch dni. Wykorzystał je do odpoczynku po długiej podróży z Australii oraz do udzielenia kilku wywiadów.
Isaiah po raz pierwszy obejrzał Eurowizję w 2014 roku, kiedy Jessica Mauboy została zaproszona jako gość specjalny. Od tamtej pory zakochał się w konkursie i chciał na nim wystąpić. Podkreślił, że Eurowizja jest w Australii popularna i jest mu niezwykle miło, że została zaproszona do uczestnictwa w konkursie.
Jego piosenka opowiada o trudnościach w życiu i miłości, którze trzeba przezwyciężać, jeśli chce się osiągnąć coś wartościowego.

Isaiah jest zadowolony ze swojej próby, chociaż chce jeszcze nauczyć się lepiej współpracować z kamerami, bo jest ich tak wiele, że na początku poczuł się trochę zdezorientowany.

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 30 kwietnia 201713:07

To Was zaskoczy! Operowa Lindita! #LinditaHalimi #Lindita #Albania #eurovision #eurovision2017 #esc2017 #kiev #press

A post shared by eurowizja.org | OGAE Poland (@eurowizjaorg) on

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 30 kwietnia 201712:45

ALBANIA

Lindita w trakcie konferencji prasowej skupia się na wyjaśnieniu przesłania swojej piosenki. Podkreśliła, że pomimo tego, że reprezentuje Albanię i pochodzi z Kosowa, to jej utwór jest adresowany do wszystkich i ma uniwersalne przesłanie. Pomimo wielu trudności we współpracy pomiędzy ludźmi różnych narodowości, powinniśmy nauczyć się je przezwyciężać, aby sprawić, że życie na świecie będzie łatwiejsze. Pokój powinien być naszym głównym celem.
Lindita oczarowałą wszystkich swoim poczuciem humoru i luźnym podejściem. Dała próbkę swoich możliwości wokalnych wykonując nawet kawałek operowy. Podkreśliła także, że muzyka nie jest jej jedyną pasją. Poza śpiewaniem uwielbia również fitness, które daje jej wiele energii i pozwala się wyciszyć.

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 30 kwietnia 201712:21

GRUZJA
Pierwszy dzień na Eurowizji Gruzinki Tako był dla niej bardzo ekscytujący. Jest zadowolona ze swojej próby. Po konferencji prasowej weźmie udział w programie SVT.
Michael Jackson był ulubionym wykonawcą Tako. Wokalistka nie chcę być porównywana do żadnego z poprzednich reprezentantów eurowizyjnych, ale podziwia między innymi Celine Dion.
Najmocniejszym elementem piosenki jest dla niej jej przesłanie – śpiewa o kobietach które potrzebują siły, między innymi o sobie. Wokalistka postanowiła także zmienić teledysk do piosenki, aby utwór więcej nie kojarzył się z polityką.
Piosenka Tamary porównywana jest do piosenek z filmów o Jamesie Bondzie. Sama też przyznaje, że inspirowała się jedną z bondowskich piosenek. Jest dumna z tego, że Gruzja organizować będzie kolejną Eurowizję dla Dzieci.
Wokalistka została okradziona podczas swojej podróży do Paryża.
Zostało wspomniane o sytuacji z 2009, kiedy to wokalistka nie pojechała na Eurowizję, chociaż została wybrana na reprezentantkę. Jednak podkreśla, że to w tym roku jest wyłącznie jej projekt i ważniejszy jest dla niej właśnie ten udział solo. W Eurowizji chciała bardzo wziąć udział, aby pokazać swój własny kraj, a także własny głos w największym na świecie show muzycznym.
Piosenkę skomponował reprezentant Gruzji z 2012, Anri Jokhadze. Piosenka „Keep The Faith” nie ma wersji gruzińskiej, ponieważ Tako uważa, że język angielski jest bardziej uniwersalny dla świata, a gruziński, pomimo swojego piękna, nie pasowałby do tego utworu.
Wokalistka dostała poradę od byłego reprezentanta Gruzji Nadiko Tatashvili, aby przede wszystkim wierzyła w siebie.
Siostra wokalistki jest aktorką znaną w Gruzji z której jest bardzo dumna.
Z ukraińskich wykonawców Tako najbardziej docenia Jamalę, ale też ceni sobie ukraińską muzykę ogółem.

Maciej Sychowiec Maciej Sychowiec 30 kwietnia 201712:11

Rozkład dzisiejszych konferencji prasowych #schedule #eurovision2017 #eurovision #eurowizja #conference

A post shared by eurowizja.org | OGAE Poland (@eurowizjaorg) on

Maciej Sychowiec Maciej Sychowiec 30 kwietnia 201711:47

Maciej Sychowiec Maciej Sychowiec 30 kwietnia 201711:40

SZWECJA
Robin jest zadowolony z pierwszej próby, do której jego zespół przygotowywał się wielokrotnie. Zdaniem wokalisty było to odrębne doświadczenie niż podczas Melodifestivalen ze względu na inną scenę.
Jedno z pytań dotyczyło pasji Robina – wyścigów motocyklowych i czy
musiał wybierać miedzy pasją sportową i muzyką. Artysta zdaje sobie sprawę, że jest
to jest ryzykowny sport i kontuzja może mu utrudnić wyjście na scenę w przyszłości.

Współautorem piosenki jest Robin Stjernberg (ESC 2013),
który jest prywatnie dobrym przyjacielem tegorocznego reprezentanta.

Wokalista nie czuje presji, aby podołać reputacji Szwecji na
Eurowizji. Robin uważa, że nie będzie to problemem jeśli raz na jakiś czas
Szwecji podwinie się noga w Konkursie.

Przygotowania związane z pomysłem wykorzystania ruchomych taśm
zajęły kilka miesięcy przed szwedzkimi selekcjami. Robin odpowiada za pomysł rozpoczęcia występu zza kulis.