Przed nami drugi dzień prób podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie. Lista dzisiejszych uczestników:

  • Serbia
  • Austria
  • Macedonia
  • Malta
  • Rumunia
  • Holandia
  • Węgry
  • Dania
  • Irlandia

Zapraszamy do śledzenia naszych doniesień na naszej stronie oraz mediach społecznościowych: 
✦ FACEBOOK: https://www.facebook.com/eurowizjaorg/
✦ INSTAGRAM: https://www.instagram.com/eurowizjaorg/
✦ TWITTER: https://twitter.com/eurowizja_org
✦ SNAPCHAT: eurowizja

 

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201717:39


źródło: Andres Putting/eurovision.tv

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201716:14

źródło: Andres Putting/eurovision.tv

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201716:02

W trakcie trzeciej próby użyto dymu. Wizualizacje zostały jeszcze bardziej wyeksponowane. Wprowadzono także bardziej dynamiczną pracę kamer bocznych. Jeżeli chodzi o strój sceniczny, są to klasyczne czarne spodnie i biała koszula. Gestykulacja oszczędna, jedynie z użyciem ręki.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201715:49

Na wizualizacjach z tyłu widoczne jest nocne niebo z gwiazdami i konturami gór. W trakcie prezentacji poruszają się. Wydaje się, że w górnych partiach głos reprezentanta Irlandii brzmiał nieco mniej pewnie podczas drugiej próby. W momencie kulminacyjnym wizualizacje są niezwykle dynamiczne, utrzymane w tonacji biało-czarno-czerwonej. Wydaje się, że Irlandia powinna awansować w tym roku do finału.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201715:37

IRLANDIA

Wokalista stoi na scenie na podwyższeniu. Barwy wizualizacji na podłodze i w tle są czarno-białe i przedstawiają chmury. Następnie pojawia się czerwień. Dużym rekwizytem na scenie jest balon w kolorach żółto-czerwonych. Chórki są ukryte poza sceną. Użyto także maszyn do robienia wiatru. Wokalnie jest bardzo przyzwoicie. Na końcu robiące wrażenie ujęcie: na podłodze na wizualizacjach widać czerwone morze, tło jest czarne. Prezentacja zebrała brawa w centrum prasowym.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201715:22

Nie jest wykluczone, że strój, który Anja dzisiaj zaprezentowała, jest tym ostatecznym. W trakcie ostatniej próby zostały użyte elementy pirotechniczne w postaci złotego deszczu.

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201715:16

źródło: Andres Putting/eurovision.tv

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201715:15

Trzecia próba nie przyniosła żadnych zmian, może poza tym, że Anja poczuła się na scenie pewniej, lepiej współpracuje z kamerą i w momencie, gdy wstaje z podłogi, używa ręki. Nikt nie wie czy było to zamierzone czy przypadkowe.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201715:08

Kolejna próba nie przyniosła dużych zmian, poza tym, że w momencie kulminacyjnym, gdy wokalistka wyśpiewuje górne partie utworu i klęczy na podłodze, w tle na wizualizacjach pojawiają się motywy kojarzące się z wirującymi okruszkami złotami/fajerwerkami.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201715:01

DANIA

Pierwsza próba Anji rozpoczęła się od problemów technicznych, nie działał mikrofon. Wizualizacje są granatowe z elementami fioletu i różu (w zwrotkach). W refrenach przechodzą w odcienie żółtego. Choreografia chaotyczna. Kreacja, w której dzisiaj Dunka zaprezentowała się na scenie wywołała salwy śmiechu: jest odpustowa, ze spodniami w odcieniach morskiego i turkusowego. Góra zaś jest różowo-pomarańczowa. Na podłodze zostanie wykorzystany efekt wiru. W momencie kulminacyjnym Anja klęka na podłodze. Występ do złudzenia przypomina ten z preselekcji.

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201714:26

źródło: Andres Putting/eurovision.tv

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201714:25

źródło: Andres Putting/eurovision.tv

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201714:24

źródło: Andres Putting/eurovision.tv

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 2 maja 201714:16

WĘGRY

Występ węgierski jest bardzo podobny do tego z preselekcji. Rozpoczyna się świetnym ujęciem z oddalenia oraz nieco z góry, w którym widać całą scenę. Ekran LED jest początkowo wyłączony, aż pojawia się na, tuż za plecami wokalisty, intensywne światło. Na głównej scenie jest Joci w towarzystwie romskiej tancerki, a scena przybiera na początku żółto-pomarańczowe barwy, aby potem zmienić się w rozgwieżdżone niebo. Pod koniec występu na wizualizacjach pojawiają się białe ptaki, a kolor zamienia się na różowo-czerwony. Na małej scenie znajduje się skrzypaczka, a ujęcie w którym kamera powoli zbliża się do niej wygląda bardzo efektownie. Wokalnie jest naprawdę mocno i próbę zdecydowanie uznano w centrum prasowym za udaną. Jedyny minus to mimika Jociego, który zdaje się być odrobinę zestresowany.

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 2 maja 201713:28

HOLANDIA

Bardzo elegancki występ holenderskiego tria sióstr. Bezbłędne wokale, eleganckie, granatowe kreacje z połyskującymi cekinami, stonowane, ale efektowne wizualizacje. Taki występ z powodzeniem można byłoby już pokazać podczas półfinału. Widać, że włożono w niego wiele czasu i pracy. Jedyną niewiadomą pozostaje zatem odbiór samej piosenki, która jak wiemy nie radziła sobie zbyt dobrze w przedeurowizyjnych rankingach.

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 2 maja 201713:04

RUMUNIA

Ciężko nawet wyobrazić sobie co dzieje się na scenie w trakcie rumuńskiego występu. Wizualizacje są tak intensywnie kolorowe, że przyprawiają o zawrót głowy. Pojawiają się na nich zabawkowe żołnierzyki, kolorowy napis „Yodel it” zapisany na pięciolinii, promienie słońca, chmurki, morskie fale, a pod koniec występu także wielkie armaty. Na szczęście sami wokaliści ubrani są w czarne stroje. Wokale pozostawiają sporo do życzenia, ale artyści zapewne nie pokazali jeszcze wszystkich swoich możliwości. Salwę śmiechu w centrum prasowym wywował wjazd Alexa na scenę na wielkiej brokatowej armacie, z której najprawdopodobniej w trakcie właściwego występu coś wybuchnie. Zdania wśród dziennikarzy są bardzo podzielone, ale według wielu akredytowanych taki występ jest idealnym zobrazowaniem tego co w eurowizyjnych stereotypach najgorsze.

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201712:59


źródło: Andres Putting/eurovision.tv

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201712:58

źródło: Andres Putting/eurovision.tv

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201712:57

źródło: Andres Putting/eurovision.tv

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201712:16

Przed nami przerwa do godziny 13.40 czasu lokalnego. Potem będziemy… jodłowali (albo i nie) razem z reprezentacją Rumunii.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201711:16

Niektóre ruchy Claudii są zsynchronizowane z wizualizacjami. Dziennikarze zgromadzeni w centrum prasowym podkreślają, że w tym roku prezentacja maltańska jest wyjątkowo elegancka i godna.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201711:08

MALTA

Claudia występuje na scenie sama. Suknia, którą zaprezentowała, jest biała z licznymi błyszczącymi zdobieniami (to być może małe diamenciki). W wizualizacjach widzimy twarz wokalistki, która porusza ustami zgodnie z tekstem piosenki. Wokal jest bezbłędny. Kolorystka prezentacji jest niebieska i granatowa z odcieniami morskiej zieleni. Występ klasyczny, oszczędna gestykulacja ręką. Jednym z ważniejszych elementów stagingu jest żyrandol, podświetlony na żółto. Na końcu prezentacji pojawiają się oczy. Claudia została nagrodzona brawami w centrum prasowym.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201710:47

Zgrabne ruchy pupą, puszczanie oka do kamery, dużo seksownych poz , świetny kontakt z kamerą i ciekawe, dynamiczne wizualizacje oraz oświetlenie – tak pokrótce można opisać próbę Macedonii. Problemu z awansem być nie powinno.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201710:37

Druga próba wygląda podobnie. Poza twarzą Macedonki, w wizualizacjach widoczne są motywy miejskie, m.in. wieżowce. Widać, że Jana świetnie czuje się na scenie: nie brakuje uśmiechu i figlarnych spojrzeć w kierunku kamery. Choć trudno to opisać, jednym z najbardziej charakterystycznych ruchów jest powolne przykucnięcie, rozsunięcie nóg i ponowne uniesienie się do góry, co budzi skojarzenia z choreografią właściwą burlesce. Mówi się, że choreografka chce w trakcie występu wyeksponować zgrabne nogi Jany.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201710:26

MACEDONIA

W wizualizacjach widoczna jest twarz Jany, zostały także użyte fragmenty teledysku. Zgodnie z zapowiedzią, reprezentantka występuje na scenie sama. Wspierające ją chórki są niewidoczne dla widza. Ku rozbawieniu części dziennikarzy, wokalistka wykonuje w trakcie prezentacji specyficzne „kocie ruchy”. Jeżeli chodzi o kolorystykę występu, najpierw użyte zostały kolory ciemniejsze, głównie szarości i czernie. Później przechodzą one w czerwień i róż. Wokalnie jest w porządku, być może momentami Jana brzmi nieczysto, ale generalny odbiór występu jest bardzo dobry. Umiarkowane brawa w centrum prasowym. Ciekawe tylko, jak będzie wyglądała kreacja sceniczna Macedonki.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201710:12

W ostatniej próbie użyto dymów, wzbogacono także wizualizacje o odcienie fioletu oraz wprowadzono… pioruny, które pojawiają się na widocznych w pewnym momencie chmurach. Nathan dopracował pracę z kamerami. Co ciekawe, tuż przed bridgem w tle z obłoków wynurza się Ziemia.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201710:08

Przy kolejnych próbach poprawiono techniczną wpadkę z podstawianiem podestu tak, żeby nie było to widoczne na wizji. Nathan brzmiał także coraz pewniej. Na scenie w końcowej fazie utworu, jak już wspomniałem, pojawiają się ubrani na biało chórzyści. Jest ich czwórka. Jeden z lepiej przyjętych dotychczas występów w centrum prasowym.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201709:49

AUSTRIA

Nathan na scenie ma… duży srebrny księżyc! Występ rozpoczyna się od zbliżenia na jego twarz. W wizualizacjach dominuje róż, niebieski, granatowy oraz szarość. Wokalnie bez zarzutu, jednak w momencie najważniejszej wokalizy młody piosenkarz ewidentnie zafałszował. Austriak, podobnie jak Serbka, ubrany jest cały na biało. W końcowym momencie na scenie pojawia się podest dostawiony do księżyca oraz chórzyści. Występ zebrał brawa w centrum prasowym. Organizatorom nie udało się jednak ustrzec od wpadki technicznej – widoczne było dostawianie podestu do księżyca.

Konrad Szczęsny Konrad Szczęsny 2 maja 201709:40

SERBIA

Tijana rozczarowała. Zobaczyliśmy 4 występy, jednak wyraźnie widać, że prezentacji reprezentantki Serbii brakuje energii i werwy. Być może to kwestia wczesnej pory, gdyż dzisiaj to właśnie ona rozpoczęła trzeci dzień prób w Centrum Wystawienniczym. Wizualizacje są dosyć ciemne (granatowe), związane z motywami wodnymi i powietrznymi – widać na nich m.in. wiry. Występ jest dosyć statyczny, w trakcie bridge’a do głównej wokalistki dołącza tancerz. Tijana ma na sobie biały kombinezon i wykonuje dosyć oszczędne ruchy rękami. W Centrum Prasowym słychać porównania do występu Słowenii z 2014 r. Przede wszystkim jednak do życzenia wiele pozostawia jej wokal, który brzmi niepewnie i wiele razy nie udało jej się niestety trafić w dźwięk.

Dostępny jest już fragment próby serbskiej: