Przed nami pierwsze spotkania z uczestnikami 62. Konkursu Piosenki Eurowizji podczas konferencji meet & greet. Lista dzisiejszych uczestników:

  • Serbia
  • Austria
  • Macedonia
  • Malta
  • Rumunia
  • Holandia
  • Węgry
  • Dania
  • Irlania

Zapraszamy do śledzenia naszych doniesień na naszej stronie oraz mediach społecznościowych: 
✦ FACEBOOK: https://www.facebook.com/eurowizjaorg/
✦ INSTAGRAM: https://www.instagram.com/eurowizjaorg/
✦ TWITTER: https://twitter.com/eurowizja_org
✦ SNAPCHAT: eurowizja

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 2 maja 201718:16

IRLANDIA

Brendan przedstawił wszystkich swoich chórzystów, spośród których wielu ma już za sobą eurowizyjne doświadczenia. Do Kijowa przyjechał wczoraj i miał już okazję spróbować ukraińskiego barszczu, który bardzo mu zasmakował. Wokalista urodził się w 1996 roku, kiedy Irlandia po raz ostatni wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji.
Brendan pochodzi z muzykalnej rodziny, ponieważ jego tata i siostra również śpiewają, a brat jest producentem muzycznym.
Brendan był wcześniej członkiem zespołu Hometown, z którym rozstał się w grudniu. Członkowie zespołu rozstali się w przyjaźni, ale zdecydowali się kontynuować swoje kariery muzyczne osobno.
Piosenka eurowizyjna została napisana przez szwedzko-brytyjski zespół, a wybrano ją spośród ponad 300 nadesłanych dla Brendana kompozycji.

Brendan from Ireland #eurovision #Ireland #Irlandia #eurowizja #esc2017 #eurowizja2017 #kyiv

A post shared by eurowizja.org | OGAE Poland (@eurowizjaorg) on

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 2 maja 201717:45

DANIA

Konferencja Anji była bardzo popularna nie tylko pośród dziennikarzy z Danii, ale także z Australii, jako, że wokalistka urodziła się i wychowała właśnie tam. Jej rodzice są jednak Duńczykami. Anja jest byłą uczestniczką i zwyciężczynią australijskiej edycji programu The Voice z 2014 roku, co jak podkreśla, bardzo pomaga jej na eurowizyjnej scenie.
Jej piosenka nie została napisana specjalnie na Eurowizję, ale powstała już jakiś czas temu i opowiada o trudnej miłości.

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201717:41

Maciej Sychowiec Maciej Sychowiec 2 maja 201717:39

WĘGRY

Reprezentant Węgier ma nadzieję, że będzie miał okazję zwiedzić miasto oraz spróbować ukraińskiej kuchni. Wokalista jest pod wrażeniem sceny. Jest to największa na jakiej występował.
Utwór „Origo” dotyczy nadziei oraz niechcianej miłości, a także jego przywiązania do Boga. Artysta jest dumny ze swoich romskich korzeni oraz muzycznego doświadczenia, które ma jego rodzina (ojciec wokalisty jest muzykiem).
Wokaliście zajęło sporo czasu zanim znalazł swój własny styl.

Tegoroczne motto Eurowizji: „Celebrate diversity” jest bardzo bliskie jego sercu.

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 2 maja 201715:56

HOLANDIA

Siostry są bardzo zadowolone ze swojej pierwszej próby. Podoba im się również scena, choć przed przyjazdem do Kijowa myślały, że będzie większa. Ich utwór został napisany przez ojca wokalistek, ale także przez narzeczonego jednej z nich. Artystki chciałyby, aby kolejnym krokiem w ich karierze była trasa koncertowa, podczas której odwiedziłyby także zagraniczne miasta.
Dziewczyny nie uniknęły pytania o to, dlaczego zdecydowały się śpiewać we trójkę i podążać ścieżką rodzinnej kariery. Ich zdaniem, nie było to spowodowane inspiracją innymi rodzinnymi zespołami, ale przyszło naturalnie. Nie chcą wzorować się na nikim innym, ale być wyjątkowe.
Na koniec konferencji dziewczyny dały pokaz swoich możliwości wokalnych, śpiewając kawałek utworu a capella.

The Netherlands #holland #netherlands #dutch #og3ne #eurovision

A post shared by eurowizja.org | OGAE Poland (@eurowizjaorg) on

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 2 maja 201715:17

RUMUNIA

Na konferencji rumuńskiej pojawiło się pytanie o niefortunny upadek Alexa w trakcie próby. Podczas wpychania na scenę armaty zdarzył mu się upadek, ale jak zapewnił Alex, nie było innego wyjścia, bo w przeciwnym razie armata najechałaby na Ilinicę. Artyści będą jeszcze ćwiczyć ten element występu.
Duet przyjechał do Kijowa wczoraj i miał już okazję zasmakować pysznej ukraińskiej kuchni.
Ich utwór to przesłanie, aby uwolnić się i krzyczeć dla wolności. Srebrne armaty i kolorowe wizualizacje są przeciwieństwami, które mają to zobrazować.

Romanian team on their meet and greet #Romania #Yodelit #Yodel #Rumunia #eurowizja #eurovision #esc2017 #eurowizja2017

A post shared by eurowizja.org | OGAE Poland (@eurowizjaorg) on

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201714:15

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201714:15

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201713:37

MALTA

Claudia kocha swoją pracę ponieważ może mieć kontakt z ludźmi i mieć na nich dobry wpływ, szczególnie na dzieci.
Wokalistka zaśpiewała fragment piosenki po włosku, ponieważ sama ma włoskie korzenie i zadedykowała to wykonanie swojemu tacie.
Faniello jest ambasadorką czytania książek, stara się promować je w szkołach.
Wspomniane zostało o bracie Claudii, Fabrizio, który pojawił się na Eurowizji 2001 i 2006. Brat bardzo ją wspiera i jest dla niej idolem. Wokalistka ciągle pamięta słowa eurowizyjnych piosenek starszego brata.
Piosenka Claudii, „Breathlessly”, została uznana za najbardziej radiową przez jeden z eurowizyjnych portali.
Wokalistka wierzy że miłość jest jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy na świecie.
Wokalistka startowała wcześniej wiele razy w selekcjach, a jej ulubioną z nich wszystkich jest „Pure” z 2012.

Aleksandra Wąsek Aleksandra Wąsek 2 maja 201713:16

MACEDONIA

Jana swobodnie posługuje się językiem angielskim i z dużą swobodą odpowiadała na pytania dziennikarzy.
Stwierdziła, że będzie ekstremalnie szczera i zwierzyła się, że przy pierwszej próbie stres był ogromny, jednak z każdą kolejną czuła się na scenie coraz pewniej. Do prezentacji zostaną wprowadzone pewne poprawki, jednak będą one jedynie ulepszeniem tego, co widzieliśmy w trakcie pierwszej próby. Jana podkreśliła, że jeśli chodzi o awans do finału nie czuje presji, czuje się bardziej zmotywowana, by jej kraj powrócił do sobotnich zmagań. Okazało się także, że… jest fanką Harryego Pottera! Dostała nawet list z Hogwartu i była niezwykle przybita, gdy dowiedziała się, że nie jest on prawdziwy. Wspominała także udział w macedońskiej edycji Idola, współpracę z Kaliopi oraz zaangażowanie w różne akcje charytatywne, co – jak podkreśliła – uwrażliwiło ją na potrzeby innych ludzi.
Maciej Sychowiec Maciej Sychowiec 2 maja 201712:18

AUSTRIA

Nathan Trent opowiadał o swoim procesie twórczym. Piosenka została napisana w Los Angeles w momencie kiedy wokalista był w trudym momencie życiowym. Trent jest też producentem muzyki i z wielką przyjemnością napisałby utwór dla Ariany Grande. Wokalista pracuje już nad nowym materiałem.
Podczas konferencji pojawiła się kwestia jego uczestnictwa w niemieckich selekcjach. Jednak on czuje się wyróżniony dzięki temu, że może reprezentować swój własnych kraj.
Nathan brał udział w talent-show dla dzieci ponad dekadę temu. Jego zdaniem, była to wspaniała przygoda i motywacja, aby kontynuować drogę artystyczną.
Wokalista pochodzi z Tyrolu. Trent jest zadowolony, że mógł w teledysku zarówno pokazać jego „małą ojczyznę” jak i oddać sens eurowizyjnej propozycji.

Jakub Kasprzyk Jakub Kasprzyk 2 maja 201711:17

SERBIA

Tijana wyraziła zadowolenie z pierwszych prób technicznych i zapewniła, że będzie tylko lepiej.
Wczoraj wydana została serbska wersja utworu, której kawałek artystka zaśpiewała na żywo w trakcie konferencji.
Podkreśliła, że o występie na eurowizyjnej scenie jako główna artystka myślała już od 2011 roku, kiedy była jedną z chórzystek Niny. W tym roku w końcu to się udało, ponieważ serbski nadawca wybrał właśnie jej demo do eurowizyjnej piosenki.
Każda minuta na Eurowizji jest dla Tijany fantastycznym przeżyciem, a po dwóch tygodniach spędzonych w Kijowie zdaje jej się, że dołączy do grona zagorzałych fanów konkursu.
W odpowiedzi na zadane przez nas pytanie odnośnie imprez przedeurowizyjnych i koncertów, które odbyły się w Londynie, Amsterdamie czy Tel Avivie, stwierdziła, że są one niezwykle potrzebne i pozwalają artyście zapoznać się z publicznością, innymi uczestnikami oraz po prostu ćwiczyć śpiewanie własnego utworu. A poza tym są po prostu świetną zabawą!

http://www.instagram.com/p/BTIdnmcg2sX