Za nami już półmetek naszych eurowizyjnych relacji. Witamy w 8. dniu, podczas którego zobaczymy drugie próby reprezentantów:

  • Ukrainy
  • Włoch
  • Hiszpanii
  • Niemiec
  • Wielkiej Brytanii
  • Francji

Zapraszamy do śledzenia naszych doniesień na naszej stronie oraz mediach społecznościowych: 
✦ FACEBOOK: https://www.facebook.com/eurowizjaorg/
✦ INSTAGRAM: https://www.instagram.com/eurowizjaorg/
✦ TWITTER: https://twitter.com/eurowizja_org
✦ SNAPCHAT: eurowizja

 

Rafał Zuchewicz Rafał Zuchewicz 7 maja 201711:28

Francja

Alma w srebrnej błyskotliwej sukience, wizualizacje przedstawiają latające budynki oraz Paryż, wszystko w tonacji nocy. Efekty specjalne wyglądają niesamowicie na żywo w przeciwieństwie do tego co widzimy na telewizyjnym ekranie. Należałoby poprawić ujęcia i pracę kamer. Publiczność żywo zareagowała na występ.

Łukasz Wieloch Łukasz Wieloch 7 maja 201710:58

Wielka Brytania

Występ jest bardzo elegancki i spektakularny. Lucie prezentuje się bardzo dobrze w towarzystwie lustrzanego parawanu, podobnego kształtem do tego z występu Valentiny Monetty z roku 2014. Na szczególną uwagę zasługują wizualizacje – ciemne tło połączone ze złotym deszczem, gwiazdami i czymś w rodzaju zorzy polarnej. Wokalistka ubrana jest w złotą suknię pasującą do efektów użytych w trakcie show. Brytyjka jest chyba dzisiaj nieco zestresowana, ponieważ zdarzają się jej pojedyncze wokalne wpadki, niemniej jednak ogląda się to bardzo przyjemnie i występ zapada w pamięć.

Rafał Zuchewicz Rafał Zuchewicz 7 maja 201710:23

Niemcy

Levina zaczyna leżąc na scenie, scena w barwach mocnej bieli i srebra. Wykorzystano wiatry, które poruszają srebrną długą spódnicę wokalistki, góra biała. Całość prezentuje się spokojnie, bez zaskoczenia. Występ nie poruszył dzisiejszej publiczności podczas prób. Podczas tego występu, jako jednego z nielicznych, wykorzystany jest słynny, sceniczny żyrandol.

Łukasz Wieloch Łukasz Wieloch 7 maja 201709:57

Hiszpania

Tak jak poprzednio Manel występuje na scenie z dwoma chórzystami-gitarzystami i perkusistą. Zarówno stroje występujących jak i wizualizacje są bardzo wakacyjne – plaża, palmy, parasole, deski surfingowe. Niestety powoduje to odczucie taniego i niedopracowanego występu. Wokal również do poprawy. Ogólnie, show nie porywa i szybko się o nim zapomina.

Łukasz Wieloch Łukasz Wieloch 7 maja 201709:31

Włochy

Jak już kilkukrotnie było wspominane, występ Francesco jest bardzo podobny do tego z San Remo. Jedyną większą różnicą jest obecność czteroosobowego chórku, który podczas refrenu wykonuje charakterystyczny dla tej piosenki taniec. Motyw zwierzęco-roślinny, oprócz słynnego już goryla, przejawia się także w wesołych wizualizacjach. Zobaczymy czy taki występ pozwoli sprostać oczekiwaniom wielu eurowizyjnych fanów i ekspertów i poprowadzi Włocha do zwycięstwa.

Łukasz Wieloch Łukasz Wieloch 7 maja 201709:23

Ukraina

Całość prezentuje się dość dobrze w telewizyjnych ujęciach. Mocny, energetyczny, rockowy występ przykuwający uwagę za sprawą wielkiego hologramu głowy wyświetlonego za śpiewającym artystą. Piosenkarz ma na sobie szaro-czarną kamizelkę i ciemne spodnie (przypominamy, że w takim stroju wystąpi także w sobotę) . W porównaniu do pierwszej próby zdecydowanie poprawiono pracę chórków, które brzmią teraz o wiele lepiej. Nie ma również zastrzeżeń co do wokalu. W wizualizacjach dominuje granat z metalicznymi, srebrnymi akcentami oraz efektami błyskawic. Ponadto gdzieniegdzie pojawiają się napisy takie jak: thought, time, connection.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEurowizja nie demokracja
Następny artykuł[relacja na żywo] Eurowizja 2017 – Próba jurorska!
Łukasz Wieloch
Pochodzący z Dolnego Śląska student matematyki, wielbiciel podróży i języków obcych, a w szczególności języka rosyjskiego. Swoją przygodę zarówno z OGAE jak i redakcją eurowizja.org rozpoczął dopiero w tym roku, mimo że Eurowizją pasjonuje się już od prawie 8 lat. Najbardziej w Konkursie lubi różnorodność piosenek, wielokulturowość imprezy i niesamowity spektakl rokrocznie zapewniany przez organizatorów. Szczególnie podobają mu się piosenki z Izraela i krajów słowiańskich, w tym m.in. ,,Jutro'' Jeleny Tomašević (Serbskie preselekcje: Beovizija, 2005), ,,I stand'' Gabrieli Gunčíkovej (Czechy, 2016) i ,,Hai'' Ofry Hazy (Izrael, 1983).