Eurowizja Junior 2017

Eurowizja Junior 2017 rozegrana będzie w pod koniec listopada w Tbilisi. Do tej pory udział w 15. Konkursie Piosenki Eurowizji potwierdzili nadawcy publiczni z 13 krajów, w tym m.in. Telewizja Polska.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się już po raz piętnasty. Swój czwarty udział w „dzięcięcej Eurowizji” potwierdziła właśnie Telewizja Polska, która wróciła do konkursowej rywalizacji w ubiegłym roku. W tym roku TVP ponownie wybierze swojego reprezentanta za pośrednictwem krajowych eliminacji, które odbędą się w siedzibie nadawcy.

Jak ujawniła serwisowi Plejada.pl osoba odpowiedzialna za organizację konkursu, finał krajowych eliminacji odbędzie się 1 października 2017. Zgłoszenia do selekcji trwają do 11 września br. Szczegółowy regulamin opublikowany został na polskiej stronie eurowizyjnej: http://eurowizja.tvp.pl/.

W ubiegłym roku Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci reprezentowała Olivia Wieczorek z utworem „Nie zapomnij”. Finał konkursu wygrała Mariam Mamadaszwili z Gruzji za wykonaniu piosenki „Mzeo”.

15. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017 odbędzie się 26 listopada 2017 roku w Tbilisi.

Źródło: Plejada.pl, fot: fan page „Eurowizja TVP” na Facebooku

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMuzyczne nowości: lipiec 2017
Następny artykułMamy pierwsze informacje dotyczące Festivalu Da Cancao 2018!
Sergiusz Królak
Udziałem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji żyję dosłownie od urodzenia, ponieważ Edyta Górniak stanęła na dublińskiej scenie trzy dni po moich narodzinach. Chociaż konkurs uważnie śledzę od 2011 roku, moje pierwsze wspomnienia sięgają 2003 roku. W OGAE Polska jestem od 2015 roku, od razu dołączyłem też do redakcji Eurowizja.org. W ramach pracy w redakcji zajmuję się informacjami dotyczącymi Polski, Wielkiej Brytanii oraz Węgier. Do swoich ulubionych utworów z Eurowizji zaliczam zarówno te ambitniejsze („Neka mi ne svane” Danijeli Martinović, „Love or Leave” grupy 4Fun czy „Play” Jüriego Pootsmanna), jak i te bardziej imprezowe („Glorious” grupy Cascada czy „Jestem” Magdaleny Tul).