Isabella Clarke wystąpi w barwach Australii podczas konkursu Eurowizji dla Dzieci 26 listopada 2017. Kim jest 13-letnia artystka?

26 listopada w stolicy Gruzji, Tbilisi, Australię będzie reprezentowała Isabella Clarke. Ta 13-letnia wokalistka pochodzi ze stanu Wiktoria, uczestniczyła w licznych konkursach wokalnych, zdobyła 3 nagrody muzyczne, a w 2016 spełniła marzenia jako odtwórczyni głównej roli wokalnej w musicalu Victorian State Schools Spectacular. Jest łakomczuchem, uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a muzyczne inspiracje czerpie z twórczości Beyoncé i Mary J. Blige.

Kandydatura Isabelle została wyłoniona przez australijskiego nadawcę ABC i jego partnera produkcyjnego Blink TV po konsultacjach z wiodącymi australijskimi wytwórniami płytowymi. Szef dziecięcej telewizji ABC, Michael Carrington, uważa, że Isabelle ma wyjątkowy głos i znakomicie prezentuje się na scenie, przez co wierzy w jej doskonały występ w konkursie. Artystka nie kryje radości, przyznaje, że jest zaszczycona i nie może się doczekać prób oraz filmowania teledysku do piosenki, którą poznamy jednak dopiero 8 października. Utwór ma być zabawny i chwytliwy.

Najlepszy jak dotąd wynik Australii na Eurowizji dla Dzieci to 5. miejsce wywalczone rok temu przez Alexę Curtis. Być może rekord ten uda się pobić w tym roku, ale pozostali uczestnicy też poważnie przygotowują się do rywalizacji. W Holandii zakończyły się półfinały, a 16 września o bilet do Tbilisi będą walczyć dwie wokalistki oraz chłopięcy kwarter. W holenderskich eliminacjach uczestnicy śpiewają jedynie utwory znanych artystów – piosenkę eurowizyjną poznamy po wyłonieniu reprezentanta. 26 września odbędą się z kolei eliminacje w Albanii, a udział w nich weźmie 16 wykonawców. Zaśpiewają oni premierowe utwory, jeden z nich usłyszymy w Tbilisi.

Także Polska szuka odpowiedniej piosenki na Eurowizję dla Dzieci. Tylko do 11 września można zgłaszać artystów i nagrania (więcej tutaj) – a już 1 października rozegrany zostanie Koncert Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2017.

Źródło: junioreurovision.tv, eurovoix.com, eurowizja.tvp.pl;
Foto: junioreurovision.tv.