France2 ujawniła szczegóły dotyczące zbliżających się francuskich preselekcji narodowych, które przyjmą nazwę „Eurovision, Qui Portera Nos Couleur”. Powracają one po trzech latach przerwy. Obecnie nie znamy zbyt wiele szczegółów.

Widzowie zobaczą trzy widowiska, które zostaną poświęcone Eurowizji. Będą nagrane dwa koncerty półfinałowe oraz Wielki Finał, który zostanie pokazany na żywo. Zwycięzca eliminacji będzie reprezentować Francję na Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju Lizbonie. Nazwisko reprezentanta poznamy w styczniu.

O tym, kto wystąpi w finale, zadecyduje profesjonalne jury. W Wielkim Finale wpływ na końcowy wynik będą mieli widzowie oraz międzynarodowe jury w stosunku 50:50.

W półfinałach zostanie zaprezentowanych około 15 piosenek. Nie razie nie ujawniono nazwisk, które będą konkurować w półfinałach, ale znamy już pierwszych chętnych. Jednym z nich jest 25-letnia piosenkarka i kompozytorka, Jérémy Montana. Liczy ona na bilet do Lizbony z piosenką „L’oiseau, mon ami„. Innym chętnym jest były uczestnik reality show – Nony – znany we Francji  z piosenki „Tribal King”.

Konkurs poprowadzi francuski i kanadyjski piosenkarz, a także trener programu The Voice of France – Garou

Garou jest we Francji niezwykle popularnym artystą. Szerszej publiczności dał się poznać w 1998 roku. Został wybrany do głównej roli Quasimodo w musicalu Notre-Dame de Paris. Przedstawienie odniosło spory sukces we Francji. Piosenka Belle z musicalu została wybrana najpiękniejszą piosenką 50-lecia.

Znalezione obrazy dla zapytania twin twin eurovision

 

Po raz ostatni Francja organizowała finał narodowy w 2014 roku. Zwyciężył zespół Twin-Twin, który przepadł Wielkim Finale w Kopenhadze zajmując ostatnie, 26. miejsce z dorobkiem dwóch punktów.

 

 

Francja uczestniczy w konkursie od samego początku (1956). Ostatni raz Grand Prix zdobyła Marie Myriam w 1977 roku.

 

Podczas ostatniego konkursu Eurowizji, który odbył się w Kijowie, Francję reprezentowała Alma z piosenką „Requiem”. Faworytka wielu fanów zajęła dla kraju 12. pozycję.

Czy nowy format wyboru piosenki we Francji spodoba się widzom w Europie?

Źródła : ouest-france.fr, eurovision-fr.net, Foto: pleinevie.fr

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSanremo 2018 w budowie. Chaos czy sukces?
Następny artykułNorwegia znowu pobija rekord zgłoszeń!
Ignacy Sroka
Moja eurowizyjna przygoda zaczęła się w 2003 roku od zwycięstwa Lou w preselekcjach niemieckich. Na eurowizja.org zajmuje się Czechami i Austrią. Cenię piosenki wykonywane w językach narodowych. Uwielbiam show, etniczne ballady i piękne sceny. Zwracam szczególną uwagę na sposób prowadzenia show. Pewnie większość z was przyzna mi rację że Petra Mede i Mans Zelmerlow spisali się najlepiej. Do moich ulubionych wykonawców z Eurowizji zaliczam Carolę, Claudię Faniello, Valentinę Monettę, Anzeja Dezana oraz Zlate Ognevich. W OGAE Polska od 2015 roku.