Po raz pierwszy w historii internauci mogą oddawać głosy na ulubione piosenki biorące udział w Eurowizji dla Dzieci 2017. Pierwsza faza głosowania właśnie ruszyła i zakończy się w niedzielę o 15:59.

O 18:00 czasu polskiego (CET) na oficjalnej platformie internetowej JuniorEurovision.tv rozpoczęto głosowanie internautów na najlepszą piosenkę w konkursie. Podzielone jest ono na dwie części. Pierwsza z nich zakończy się na chwilę przed startem koncertu finałowego – w niedzielę o 15:59. Druga zacznie się podczas finału na żywo, po występach wszystkich finalistów i trwać będzie 15 minut.

Można głosować również na artystów z własnego kraju, zatem Polacy oficjalnie mogą wspomagać też naszą Alicję. Łącznie należy jednak zagłosować na co najmniej 3, a maksymalnie na 5 propozycji.

INSTRUKCJA GŁOSOWANIA:

1. Wejdz na stronę https://vote.junioreurovision.tv
2. Obejrzyj skrót występu i zdecyduj, kto jest Twoim faworytem. UWAGA! Video przestaje się odtwarzać, gdy zmienimy zakładkę.
3. Głosy można oddać po obejrzeniu filmu. Wystarczy kliknąć na zielony pasek z nazwą kraju. Kliknięcie w miniaturkę z wizerunkiem wykonawcy spowoduje odtworzenie minutowego skrótu danego występu.
4. Zaznacz od trzech do pięciu piosenek.
5. Klinij VOTE NOW (Zagłosuj teraz) – w celu potwierdzenia, że nie jesteś botem, wpisz wynik prostego działania matematycznego.

Z jednego komputera (jednej przeglądarki internetowej) można zagłosować w sumie 2 razy: podczas trwającej właśnie I tury głosowania oraz później, przez 15 minut przeznaczone na głosowanie w trakcie finału Eurowizji Junior 2017. O starcie II tury prowadzący konkurs poinformują podczas transmisji na żywo.

O zwycięstwie zadecydują łączone głosy internautów oraz jury z poszczególnych państw, w skład których wejdą profesjonaliści z branży muzycznej oraz dzieci. Głosy jury zostaną przedstawione w tradycyjny sposób podczas połączenia na żywo z każdą delegacją, a głosy internautów zostaną następnie dodane z odwierciedleniem faktycznej procentowej liczby zdobytych głosów przez poszczególne piosenki.

Szczegółowe wyjaśnienie w języku angielskim poniżej:

Oraz pozdrowienia od Alicji:

Wywiad z Alicją Regą i Anną Czecznek:

 

Źródła: junioreurovision.tv, fot: Tadeusz Poźniak, współpraca: Ignacy Sroka

1 KOMENTARZ