Mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa zdecydowali. Wielką Brytanię w finale 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie reprezentować będzie SuRie z piosenką Storm.

Dziś wieczorem rozegrane zostały brytyjskie eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 Eurovision:You Decide. Na na antenie stacji BBC Two zobaczyliśmy śpiewających na żywo sześcioro artystów. Decyzją jury i widzów programu zaszczyt reprezentowania UK podczas finału Eurowizji 2018 w Lizbonie przypadło SuRie. Piosenkę Storm skomponowali Nicole Blair, Gil Lewis oraz Sean Hargreaves:

Muzyczna kariera SuRie zaczęła się, gdy była jeszcze dzieckiem. W wieku 12 lat pisała już własne piosenki, a jest absolwentką Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Ta młoda wokalistka pojawiła się już na eurowizyjnej scenie w 2015, śpiewając w chórkach podczas występu Belga, Loïca Notteta.

Czy Wielka Brytania wybrała dobrze? Czy ma szansę na zwycięstwo podczas finału Eurowizji? UK od swojego debiutu w 1957 ma na koncie 5 zwycięstw, z których ostatnie miało miejsce w 1997. Niestety w ostatnich 20 latach Wielka Brytania radzi sobie znacznie gorzej. Czy w tym roku ma się to szansę zmienić?

Źródła: bbc.co.uk, eurovision.tv; fot: bbc.co.uk

1 KOMENTARZ