Utwór „Wild Soul” zdobył maksymalną notę od jury i zdołał pokonać piosenkę faworyta – Borisa Covali.

Finał preselekcji mołdawskich zakończył się zaskakującym zwycięstwem Cristiny Scarlat. Wokaliska wygrała II półfinał, jednak wtedy zarówno u widzów jak i u jury zajęła 2. miejsce. Teraz zdobyła maksymalną notę od jury i 2. miejsce u widzów, co pozwoliło jej pokonać Borisa Covali, uważanego za faworyta. Wykonawca utworu „Perfect Soul” zajął 2. miejsce – otrzymał najwięcej głosów od widzów, ale dopiero trzecie miejsce w głosowaniu jury. Trzecie miejsce należy do Lucii S. i „Frozen”. Olia Tira (ESC 2010) jako wokalistka projektu Flux Light zajęłą 6. miejsce.

Utwór „Wild Soul” napisali Ivan Aculov i Lidia Scarlat, wokalistka formacji Cuibul, która wystąpiła z mini-recitalem podczas Interval Actu finału dzisiejszych selekcji.

Źródło: TRM.md

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobra piosenka! Kolejna z dodatkiem rytmów, jakie bardzo lubię :). Eurowizja sprawia mi w tym roku bardzo miłą niespodziankę :). Elementy dubstepu są tutaj jakby bardziej dyskretne, ale wciąż słyszalne i odróżnialne. Melodia świetna, głos wokalistki też… i taki mroczny klimat… :). Ciekawe, jak to będzie wyglądało na samej Eurowizji i czy uda im się zachować jakoś klimat utworu (i teledysku) podczas występu na żywo.