Dziś poznamy reprezentanta Niemiec.

0
1296

W Berlinie trwają obecnie ostatnie próby przed dzisiejszym finałem „Unser Lied für Lissabon”. Niemcy mają nadzieję, że dzisiejsze show pozwoli im wybrać reprezentanta, który przerwie fatalną passę ostatnich niemieckich występów na Eurowizji i pozwoli im ponownie powrócić do Top 10. 

W tym roku proces wyboru niemieckiego reprezentanta był wyjątkowo długi i skomplikowany. Artystów chcących wziąć udział w konkursie poddawano wieloetapowym głosowaniom, a najlepszą siedemnastkę zaproszono do udziału w boot-campie, gdzie wybrano szóstkę finalistów, których usłyszymy dzisiaj. Ich sylwetki przybliżyliśmy wam w naszym artykule TUTAJ. Ich konkursowe piosenki długo były utrzymywane w tajemnicy, jednak w ciągu ostatnich kilku dni zaczęły pojawiać się w sieci.

Oto 6 piosenek, które zawalczy dzisiaj o reprezentowanie Niemiec w Lizbonie:

Natia Todua – My Own Way

Voxxclub – I mog di so

Ivy Quainoo – House on Fire

Michael Schulte – You Let Me Walk Alone

Ryk – You and I

Xavier Darcy – Jonah

Opinie co do tego kto ma największe szanse na zwycięstwo są podzielone, jednak najczęściej wskazuje się na Michaela Schulte i jego emocjonalną piosenkę, w której śpiewa o swoim zmarłym ojcu. Zauważa się, że ma ona duże szanse poruszyć serca widzów i zdobyć najwięcej głosów. Niemiecki portal stern.de jako faworytów wskazuje także grupę Voxxclub (na zdjęciu z prób). Wskazują, że ich nowoczesno-folkowa propozycja jest z pewnością najbardziej polaryzująca, gdzie jedni uważają ją za przaśną, drudzy doceniają ją za oryginalność, a to z pewnością pozwoli im wyróżnić się w Lizbonie. „Piosenka jest fajna. W każdym razie i tak nie wygramy ESC 2018, więc czemu nie wysłać czegoś, co przynajmniej pozostanie w pamięci?” (cyt.)

Transmisja finału Unser Lied für Lissabon, na żywo z Berlina, rozpocznie się dzisiaj o 20:15 na kanale ARD – Das Erste, oraz w internecie TUTAJ.

Źródło: esctoday.com, eurovision.de, stern.de; Foto: eurovision.de