Michael Schulte triumfuje w Unser Lied für Lissabon!

2
1539

Niemcy podjęli decyzję. W zakończonym przed chwilą finale Unser Lied für Lissabon, Michael Schulte zdobył największą ilość punktów i to właśnie on będzie reprezentować Niemcy w Lizbonie już 12 maja.

Tegoroczny finał niemieckich preselekcji odbył się w Berlinie i był ostatnim etapem długiego procesu selekcji. Dziś na scenie reprezentowało się sześcioro uczestników, a zwycięzca został wybrał przez międzynarodowe jury, panel eurowizyjny, oraz widzów przed telewizorami, a każdy człon miał jedną trzecią udziału w wyborze zwycięzcy.

W skład międzynarodowego jury weszło 20 ekspertów muzycznych z całej Europy, a wśród nich między innymi byli reprezentanci tacy jak Margaret Berger (Norwegia 2013), Ruth Lorenzo (Hiszpania 2014) i Tinkara Kovač (Słowenia 2014), oraz także polski kompozytor i pianista Grzegorz Urban.

Panel Eurowizyjny składał się ze 100 obywateli Niemiec, którzy zostali wybrani przez telewizję ARD jako grupa, która miała reprezentować gusta europejskiej publiczności. Mieli oni swój udział już na wcześniejszym etapie selekcji, gdzie oceniali oni nagrania nadesłane przez wokalistów, chcących wziąć udział w konkursie.

Głosowanie odbyło się w dość nietypowy sposób. Każda grupa miała do przydzielenia 5, 6, 7, 8, 10, oraz 12 punktów, jednak przyznawano je naprzemiennie, to znaczy najpierw każda grupa przyznała 5 punktów, potem 6 i tak aż do 12 punktów.

Triumfatorem głosowania okazał się Michael Schulte, który wykonał piosenkę You Let Me Walk Alone, w której śpiewa o swoim zmarłym ojcu. Emocjonalna piosenka i prezentacja sceniczna skradły serca oceniających i przyniosły Michaelowi 12 punktów od wszystkich głosujących grup.

Czy propozycja Michaela pozwoli Niemcom w końcu powrócić do Top 10 Konkursu Piosenki Eurowizji? Czy powtórzy sukces Leny? O tym przekonamy się podczas wielkiego finału tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Źródło/Foto: eurovision.de

 

2 KOMENTARZE