W Kopengadze w barwach Islandii zobaczymy zespół Pollapönk z utworem „Enga fordóma”. 

Jurorzy i widzowie zdecydowali, że do superfinału preselekcji islandzkich zakwalifikowali się Sigríður Eyrún Friðriksdóttir z „Lífið kviknar á ný (Up and away)” i grupa Pollapönk z „Enga fordóma”. O tym, kto ostatecznie zostanie reprezentantem Islandii mieli zdecydować już tylko widzowie, którzy wskazali na zespół ubrany w kolorowe garnitury.

Podczas finału jak zwykle nie zabrakło niespodzianek. Pokazano m.in. wywiad z Olsen Brothers oraz relację z pobytu Eyþóra Ingi Gunnlaugssona w Malmo. Fragment jego utworu „Ég á Líf” wykonał na scenie chór dziecięcy. Pokazano też archiwalne materiały z historii preselekcji Söngvakeppnin. Co ciekawe, przeprowadzono również wywiad z ekipą komentatorów islandzkich, którzy bardzo „żywiołowo” zareagowali na awans swojego kraju do finału Eurowizji 2011.

Islandia wystąpi w pierwszej części pierwszego półfinału Eurowizji 2014.

Źródło: RUV, screen: RUV

5 KOMENTARZE

  1. Piosenka islandzka jest naprawdę kiepska. Oni nie śpiewają, tylko drą gęby bez wyczucia melodii. Być może dlatego punk uważam za jedną z najgorszych odmian rocka, którego to sam przecież lubię od czasu do czasu posłuchać.