Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę tegorocznej komisji jurorskiej oceniającej wszystkie propozycje 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wbrew początkowym zapowiedziom, w składzie polskiej komisji jurorskiej nie pojawi się Michał Wiśniewski oraz Cleo! Wiemy też, kto poda tegoroczne wyniki głosowania w Polsce.

Na początku maja Telewizja Polska podała nazwiska pięciu jurorów, którzy będą oceniali wszystkie tegoroczne propozycje biorące udział w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Wiedniu.

Na pierwotnej liście polskich jurorów znaleźli się m.in. Michał Wiśniewski (reprezentant Polski w konkursie z 2003 i 2006 roku) oraz Joanna „Cleo” Klepko (ubiegłoroczna przedstawicielka kraju). Na kilka dni przed rozegraniem pierwszego półfinału skład sędziowski nieco się zmienił, a ich miejsca za panelem jurorskim zajęli piosenkarka Natalia Szroeder oraz dziennikarz muzyczny Tomasz Żąda. Szóstym, rezerwowym jurorem jest dziennikarka muzyczna, Dorota Szpetkowska.

Reszta składu nie zmieniła się, a wszystkie utwory oceniać będą (oprócz Szroeder i Żądy): dziennikarze muzyczni Krzysztof Szewczyk (przewodniczący jury) i Maria Szabłowska oraz Witold „Donatan” Czamara, producent i ubiegłoroczny reprezentant Polski z przebojem My Słowianie.

Podczas prób do 60. Konkursu Piosenki Eurowizji dowiedzieliśmy się także, że oficjalne wyniki głosowania jurorów i telewidzów z Polski poda Aleksandra Ciupa, jedna z dwóch Słowianek, które w ubiegłym roku urozmaiciły polską prezentację podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji!

Przypomnijmy, że finał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się już 23 maja w Wiedniu. Wśród 27 uczestników znajdzie się m.in. reprezentantka Polski, Monika Kuszyńska, która zaśpiewa utwór In the Name of Love.

źródło: eurovision.tv

4 KOMENTARZE

  1. W ogóle zastanawiałam się, jak Cleo będzie w jednym czasie w trzech miejscach, na szczęście już znam odpowiedź. Odkąd dowiedziałam się, że nasza ubiegłoroczna reprezentantka będzie występowała w Tańcu z gwiazdami i na Piastonaliach w Opolu, myślałam o tym, jak zostanie rozwiązany problem głosowania podczas próby generalnej.

  2. Mam nadzieję, że pani Aleksandra Ciupa poda te wyniki sprawnie i nie będzie próbowała robić show. Zabawna sytuacja, bo myślałem dzisiaj o Natalii Szroeder jako o potencjalnej reprezentce Polski na przyszłorocznej Eurowizji. Dziewczyna ma talent, świetny głos, a do tego jest w takim momencie swojej kariery, gdzie potencjalny sukces na Eurowizji mógłby jej dać bardzo dużo. Dobra piosenka i dlaczego nie. Ona, lub Paulina Lenda, pamiętacie ją jeszcze? 🙂