e_org_2SF_2015

Już dziś drugi półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji 2015! [WYNIKI!]

Maj 21, 2015 / autorstwa / 6 Comments

Laureatami drugiego półfinału zostali: Litwa, POLSKA, Słowenia, Szwecja, Norwegia, Czarnogóra, Cypr, Azerbejdżan, Łotwa i Izrael! Za nami pierwsza część eurowizyjnych emocji. Mamy nadzieję, że po wtorkowym półfinale jesteście przygotowani na drugi, gorący i nieprzewidywalny wieczór z Eurowizją! Świetne utwory, niezapomniane wykonania i fakt, że o finał powalczy dziś między innymi Polska, zapewni nam moc wrażeń!

PRZECZYTAJ
monikaorzech

Znamy kolejność startową finału!

Maj 22, 2015 / autorstwa / 0 Comment

Organizatorzy 60. Konkursu Piosenki Eurowizji ogłosili kolejność, w której wykonawcy pojawią się na scenie w sobotnim finale 23 maja.

PRZECZYTAJ
ilvolo_sanremo_grande_amore_3

Bing: Włochy wygrają Eurowizję!

Maj 22, 2015 / autorstwa / 0 Comment

Bing’s Predition Engine zaprojektowany przez oficjalnego sponsora tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji typuje Il Volo na zwycięzców!

PRZECZYTAJ
news

POLSKA w finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2015!

Maj 21, 2015 / autorstwa / 2 Comments

Drugi rok z rzędu polska piosenka awansuje do finałowego koncertu Konkursu Piosenki Eurowizji. Składamy Monice Kuszyńskiej wielkie gratulacje!

PRZECZYTAJ
DSC_0332

Eurowizja 2015 od kuchni – za kulisami Wiener Stadthalle

Maj 21, 2015 / autorstwa / 0 Comment

Zobacz wszystko to, czego nie widać w telewizji, czyli podróż za kulisy wiedeńskiej hali, w której odbywa się 60. Konkurs Piosenki Eurowizji!

PRZECZYTAJ
ukr

Czy Ukraina wróci na Eurowizję?

Maj 21, 2015 / autorstwa / 1 Comment

To pytanie zadaje sobie wielu fanów Konkursu Piosenki Eurowizji. Przypomnijmy, że Ukraina zrezygnowała z udziału ze względu na aktualną sytuację w kraju związaną z konfliktem z rosyjskimi separatystami.

PRZECZYTAJ
IMG_3633_EV

Anita i Michele specjalnie dla Eurowizja.org!

Maj 21, 2015 / autorstwa / 0 Comment

Zapraszamy do przeczytania wywiadu jakiego udzielili nam najmłodsi uczestnicy tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji! Czy uda im się powtórzyć sukces Valentiny? Jak oceniacie Wasze próby? Jak ocenę wystawilibyście samym sobie? Anita: Nie chcemy się oceniać, chcielibyśmy dobrze się tutaj bawić i przekazać wiadomość płynąca z naszej piosenki. Myślę jednak, że próby poszły całkiem dobrze! So sądzicie o swojej konkurencji? Jest groźna? Michele: Nie jesteśmy tu dla wygranej, ale po to aby dotrzeć do serc jak największej ilości widzów. O to przecież chodzi w śpiewaniu. Piosenkarz musi umieć przekazać emocje i mamy nadzieję, że nam się to uda. Czy radzicie sobie ze stresem?  Anita: Szczerze mówiac, spodziewała się czegoś gorszego! Ja na co dzień jestem bardzo lękliwa i zestresowana, ale to chyba dzięki Michele radzę sobie tak dobrze, on jest zawsze spontaniczny i niczym się nie przejmuje (śmiech). Jesteśmy oboje bardzo pogodni i cieszymy się, że możemy tu być! Oboje macie za sobą występ na dziecięcej Eurowizji. Jak bardzo różnią się te dwa konkursy? Michele: To dwie zupełnie różne rzeczy! Junior jest jak rozgrzewka przed dorosłą Eurowizją. Z pewnością dał nam wiele doświadczenia i pozwolił dojrzeć. Jak oceniacie swoją współpracę z Ralphem Sieglem i jego teamem? Anita: Współpraca z Niemcami jest zawsze świetnym doświadczeniem, […]

PRZECZYTAJ
trydzi

Holandia znów poza finałem

Maj 21, 2015 / autorstwa / 3 Comments

Trijntje Oosterhuis nie zdołała awansować do sobotniego finału. Sprawdzamy reakcje holenderskiej prasy. 

PRZECZYTAJ
polina1

Wzbudziła zachwyt, nie było buczenia!

Maj 20, 2015 / autorstwa / 6 Comments

O występie rosyjskiej reprezentantki w mediach słyszy się wiele. Ile w nich prawdy, a ile informacji rodem wyssanych z palca? Jak w odbiorze polskiej delegacji w Wiedniu przyjęta została reprezentacja Rosji i występ Poliny?

PRZECZYTAJ
Co Ten Wiedeń

Co Ten Wiedeń? Czyli o ESC słów kilka #10

Maj 20, 2015 / autorstwa / 3 Comments

Po pierwszym semi czyli o jejku to już!

PRZECZYTAJ