Za nami doroczny zjazd polskich fanów Konkursu Piosenki Eurowizji zrzeszonych w Stowarzyszeniu OGAE. Ośrodek Lawenda w Jachrance stał się na cztery dni eurowizyjną stolicą naszego kraju!

Dokładnie tydzień temu zakończył się 14. Konwent OGAE Polska. W tym roku członkowie Stowarzyszenia spotkali się w Jachrance pod Warszawą.

W czasie zjazdu uczestnicy mogli nie tylko nacieszyć się mnogością tematycznych imprez, wyszaleć się na parkiecie do największych hitów z samego Konkursu jak i z towarzyszących mu selekcji. Tradycyjnie odbyły się wykłady i dyskusje związane z Eurowizją: „Czekając na La La La” poprowadzone przez Daniela Sobolewskiego, „Eurowizyjne piosenki, które nie wzięły udziału w Konkursie” autorstwa Artura Zielińskiego oraz „Czy Polska wygra kiedyś Eurowizję” Konrada Szczęsnego. Miał także miejsce Quiz Wiedzy o ESC zorganizowany przez Michała Sadowskiego.

Ostatniego dnia konwentu nagrano uroczystą gale OGAE Second Chance 2017, które w tym roku organizowane jest przez polski oddział. Nagranie zostanie upublicznione, wraz z wynikami plebiscytu, we wrześniu.

Kulminacją Konwentu co roku jest Konkurs Karaoke. W tym roku o zwycięstwo w tym prestiżowym dla członków Stowarzyszenia współzawodnictwie walczyło 20 uczestników. Bezkonkurencyjny okazał się być Karol Bołotin, który wykonał utwór Drama Queen (ESC 2007 Dania). Drugie miejsce zajął Rafał Zuchewicz (Cool Me Down – KE 2016), a trzecie duet złożony z Konrada Szczęsnego oraz Sergiusza Królaka (Be My Valentine – ESC 2009 Ukraina). 

Oprócz Karaoke odbyła się także pierwsza eurowizyjna edycja „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Zwycięzcą okazała się być Paulla (KE 2017).

Oczywiście Konwent to nie tylko zabawa. Jak co roku odbyło się Walne Zebranie Członków, na którym omówiono najważniejsze sprawy oraz podsumowano działalność Stowarzyszenia.

Zjazdy polskiego oddziału OGAE są unikatowe na skalę europejską Przyciągają nie tylko swoim imprezowym charakterem, ale także rodzinny klimat, a przyjaźnie zawiązane na Konwentach kwitną cały rok. Jest to czas, kiedy można dać upust swojej kreatywności i pomysłowości.

Jeśli chcecie zasmakować radosnej eurowizyjnej atmosfery i spotykać się z innymi fanami Konkursu zapraszamy do OGAE! Zapraszamy na nasze Konwenty!

 

 

Logo: Ernest Wietrzychowski