15. Konwent OGAE Polska dobiegł końca!

Kulisy Konkursu Karaoke (fot. Jakub Kubka)

Kulisy Konkursu Karaoke (fot. Jakub Kubka)

Po raz piętnasty odbył się konwent organizowany przez OGAE Polska, tym razem w Woli Chojnata w dniach 9-13 sierpnia. W ramach corocznego spotkania fanów Konkursu Piosenki Eurowizji odbyły się wykłady, gry terenowe, Konkurs Karaoke oraz imprezy tematyczne. Przyjrzyjmy się poszczególnym wydarzeniom po kolei. 

W tegorocznym konwencie uczestniczyło 66 członków OGAE wraz z osobami towarzyszącymi. Pierwszy dzień stał pod znakiem „Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Edycja Eurowizyjna”, czyli zabawy polegającej na odtworzeniu lub przerobieniu wybranego występu z Eurowizji lub preselekcji. Głosowanie gremium jurorskiego zwyciężył występ do utworu „Hero” Charlotte Perrelli (Szwecja 2008) w wykonaniu Andrzeja Misiewicza, a wśród publiczności ex-aequo z Misiewiczem pierwsze miejsce zajął Kamil Górecki ze szwedzką propozycją „Sol och vår” Inger Berggren z 1962 roku.

Następnie odbyło się tzw. „Wieś Party”, na którym królowały przede wszystkim folkowe przeboje.

(fot. Jakub Kubka)

Dzień drugi to „Chrzest Dziewic”, czyli wydarzenie wprowadzające osoby, które pojawiły się pierwszy raz na konwencie OGAE. Podczas imprezy wybrano Miss (głosowanie publiczności) i Mistera (jury), których w tym roku wybierano spośród 13 osób. Chrzest poprzedziła gra terenowa (pary składające się ze „świeżaków” i starych wyjadaczy wykonywały na poszczególnych stacjach różnorodne zadania, wprowadzające w historię konwentów) oraz oglądanie propozycji w konkursie „OGAE Second Chance”.

Prowadzący oraz zwycięzcy głosowania na Miss i Mistera (fot. Sławomir Hrycyk)

Dzień trzeci jest najważniejszy, bo odbywa się wówczas coroczny Konkurs Karaoke. Warto dodać, że z tradycyjnym karaoke ma to mało wspólnego. Godziny prób, szaleńczych przygotowań, stres, emocje i duża dawka brokatu. Ciekawe występy, mieszany poziom wokalny, intrygujące rekwizyty i skomplikowane choreografie. Dla wielu to wydarzenie ważniejsze od samej Eurowizji, a co rok obsługa techniczna podwyższa swój profesjonalizm. Po latach starań zwyciężczynią została Agnieszka Żak z utworem „Ben Adam” (Izrael 1988), deklasując konkurencję (w tym m.in. okraszoną złotym sedesem prezentację „In My Cabana” czy dynamiczne wykonanie „Fuego”).

Po Konkursie Karaoke nastąpiła kolejna „Noc Psychofanek”, tym razem w klimacie „Belle Epoque”. Podczas tej imprezy każda „psychofanka” Eurowizji może dać upust swojej energii. Imprezę polonezem o godz. 8:00 rano zakończyli najwytrwalsi miłośnicy dobrej zabawy.

Impreza „Belle Epoque” (fot. Sławomir Hrycyk)

Dzień czwarty zaczął się od wykładów. Tegoroczne tematy były następujące:

Zebranie walne OGAE Polska jak zawsze przyniosło wiele emocji i zmian. Zebranie redakcji Eurowizja.org zachęciło członków do wspólnych refleksji. Przedostatni dzień konwentu zakończono drużynowym quizem z wiedzy eurowizyjnej i kolejnym przyjęciem.

Mikołaj Szuszkiewicz w czasie wykładu (fot. Kamil Górecki)
Wytrwali słuchacze wykładów (fot. Sławomir Hrycyk)

Dzień piąty to dzień pożegnań i początek zjawiska zwanego „depresją pokonwentową”. Uczestnicy muszą powrócić do rzeczywistego świata obowiązków, co po kilku intensywnych dniach nie jest proste. Dzięki organizatorom po raz kolejny na konwencie stworzono środowisko do wymiany poglądów i wiedzy oraz dobrej zabawy.

Uczestnicy konwentu w trakcie lektury „Konwentówki” (fot. Michał Dobrodziej-Rewoliński)

Do zobaczenia za rok!

Źródło: własne; Foto: OGAE Polska 

 

Exit mobile version