16. Konwent OGAE Polska przeszedł do historii. Coroczne, najważniejsze wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji odbyło się w stolicy Kaszub – Kościerzynie. Walne Zebranie Członków, spotkanie redakcji eurowizja.org, Konkurs Karaoke oraz szereg innych wydarzeń o charakterze rozrywkowym i sportowym – to wszystko czekało na 76 uczestników kilkudniowego zjazdu członków OGAE.
Tegoroczny 16. Konwent OGAE Polska otworzył Chrzest Dziewic, czyli impreza, której celem jest poznanie członków Stowarzyszenia biorących udział w jego zjeździe po raz pierwszy. 11 uczestników zostało „oskarżonych o brak zainteresowania Konkursu Piosenki Eurowizji” i odpowiadało przed „Wysokim Sądem”, w skład którego weszli eurowizyjni fani z kilkuletnim stażem w organizacji. Mimo usilnych starań pani prokurator, obrońcom udało się doprowadzić do uniewinnienia wszystkich osób. Wyrokiem „Wysokiego Sądu” Misterem został Daniel Opałka, a Miss – Tymon Chwalisz, który na co dzień współtworzy materiały na naszym portalu związane z udziałem Portugalii na Eurowizji.
Tego samego dnia Zarząd OGAE Polska podziękował za trzyletnie działanie Maciejowi Sychowcowi, redaktorowi naczelnemu eurowizja.org w latach 2016-2019. Na stanowisko oficjalnie został powołany Mieszko Czerniawski.
Twoja Eurowizyjna Twarz Brzmi Znajomo oraz 16. Konkurs Karaoke
W trakcie konwentu członkowie OGAE Polska bawili się podczas widowiska o nazwie Twoja Eurowizyjna Twarz Brzmi Znajomo. Wystąpiło w nim siedmiu uczestników, którzy wcielili się w następujące postacie: Azucar Moreno – Bandido (Hiszpania 1990), Ira Losco – 7th Wonder (Malta 2002), Piasek – 2 Long (Polska 2001), Kasia Nova – The Devil (Piosenka dla Europy 2008). Według jury i członków Stowarzyszenia, najciekawsze występy dali: Krzysztof Musiał, wcielający się w Daza Samspona z piosenką Teenage Life (Wielka Brytania 2006) oraz Artur Sekretarski, który pojawił się na scenie jako Ksenija Sitnik w piosence My Wmiestie (Białoruś Junior 2005).
https://www.youtube.com/watch?v=Z9Mg16nupxo
Oczy wszystkich uczestników 16. Konwentu OGAE Polska zwrócone były na sobotni wieczór, kiedy to łącznie 24 artystów oraz zespołów wzięło udział w 16. Konkursie Karaoke. Podczas trzygodzinnego pokazu mogliśmy usłyszeć zarówno utwory z tegorocznej Eurowizji, jak i największe hity sprzed lat. Zdecydowanym zwycięzcą został Dawid Mojeścik, który wyśpiewał wygraną utworem Bones z repertuaru grupy Equinox.
16. Konwent OGAE Polska: czas podsumowań i snucia pomysłów
16. Konwent OGAE Polska był okazją do spotkania części redakcji eurowizja.org. Podczas zebrania podsumowaliśmy ostatni sezon oraz zaplanowaliśmy najważniejsze działania na najbliższy czas. Wśród nich było m.in. opracowanie ankiety skierowanej do Was, czyli czytelników naszego portalu. Chcemy też zmienić organizację pracy i komunikacji, rozpocząć rekrutację do redakcji, jak również stworzyć nową identyfikację wizualną strony. Dodatkowo rozwinęliśmy swoje kompetencje dzięki szkoleniu z SEO, które przeprowadził jeden z członków zespołu, Bartosz Radomski.
Najważniejszym wydarzeniem podczas konwentu było Walne Zebranie Członków OGAE Polska. Podczas prawie dziewięciogodzinnego posiedzenia podsumowano działanie obecnego Zarządu, udzielając większości jego członkom absolutorium, a także wybrano nowy skład tego organu. Prezesem Stowarzyszenia na trzyletnią kadencję został Tomasz Emil Lener. Wiceprezesami wybrano Konrada Szczęsnego z redakcji eurowizja.org i Rafała Zuchewicza. Członkami Zarządu zostali: Łukasz Smardzewski i Ernest Wietrzychowski. Komisja Rewizyjna działać będzie w składzie: Jakub Kubka, Daniel Jakubiak, Bartosz Kaczmarek, Edward Sivickij oraz Aleksandra Wąsek.
Kilka słów o OGAE Polska
Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska istnieje od 2004 roku, a jego celami działania są m.in. popularyzacja i zwiększanie świadomości o Eurowizji w Polsce, skupianie fanów konkursu czy aktywne wpływanie na ciągłość Polski w wydarzeniu.
Zgodnie ze Statutem, członkiem zwyczajnym OGAE Polska może być każdy pełnoletni obywatel RP lub obcokrajowiec bez względu na miejsce zamieszkania, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych i niepozbawiony praw publicznych, który akceptuje Statut Stowarzyszenia, wypełnił wniosek o członkostwo w formie tradycyjnej – papierowej lub w formie elektronicznej i uiścił obowiązujące opłaty członkowskie.
Więcej informacji o tym, jak zapisać się do Stowarzyszenia, znajdziecie na naszej stronie.