Krajowe eliminacje 2017 - Martin Fitch

Martin Fitch to jeden z finalistów krajowych eliminacji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. W rozmowie z Eurowizja.org piosenkarz zdradził m.in., co skłoniło go do ponownego startu w eurowizyjnych selekcjach oraz o czym jest jego konkursowa propozycja „Fight for Us”. Nie zabrakło też tematu domniemanego plagiatu, jakiego miał dopuścić się reprezentant.

11 lutego Telewizja Polska opublikowała listę dziesięciu finalistów krajowych eliminacji eurowizyjnych, którzy zawalczą o reprezentowanie Polski w tegorocznej Eurowizji. Wśród kandydatów znalazł się Martin Fitch, który w 2010 roku (jako Marcin Mroziński) wystąpił w 55. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem „Legenda”. Występ do dzisiaj wspominany jest przez wielu fanów widowiska. Tym razem z numerem „Fight for Us” typowany jest na jednego z głównych faworytów do wygrania.

Martn Fitch o krajowych eliminacjach i ponownym udziale w Eurowizji

W rozmowie z Sergiuszem Królakiem Martin Fitch opowiedział, dlaczego chce po raz kolejny zawalczyć o możliwość reprezentowania Polski na Eurowizji:

Kocham Konkurs Piosenki Eurowizji, od zawsze oglądam Eurowizję, stąd ten wybór był naturalny. Poza tym czuję, że fajne są powroty. W innych krajach obserwujemy powroty artystów eurowizyjnych, widzimy ich duże zmiany i rozwój.

Całą rozmowę z Martinem Fitchem znajdziecie tutaj:

W walentynkowy wtorek premierę miał oficjalny teledysk do piosenki „Fight for Us”, którą Martin Fitch stworzył razem z Seanem Kennedym.

https://www.youtube.com/watch?v=WgVs_LWN58I

Czy utwór wygra krajowe eliminacje i Martin Fitch ponownie pojedzie na Konkurs Piosenki Eurowizji? Finał selekcji rozpocznie się 18 lutego o godz. 20:30 w TVP1. Eurowizja 2017 odbędzie się 9, 11 i 13 maja br. w Kijowie.

2 KOMENTARZE

  1. „Tym razem z numerem „Fight for Us” typowany jest na jednego z głównych faworytów do wygrania.”

    A na jakiej podstawie takie twierdzenie? Bo ja gdzie nie spojrzę wszędzie panie w notowaniach, plebiscytach przewodzą.

  2. Pan Fitch się zna, bo dużo podróżuje po świecie. Warto było to podkreślić w wywiadzie kilka razy. A my, „polaczki”, co możemy wiedzieć o muzyce. To nie plagiat. Jeśli komuś się wydaje, że piosenka jest podobna to na pewno przez użycie tych samych instrumentów. Kiepskie tłumaczenie. Pan Mroziński w 2010 też mocno inspirował się Rybakiem. Jak widać nie wyciągnął z tego żadnej lekcji, bo 7 lat później, nawet jako Pan Fitch, nadal nie potrafi nagrać niczego oryginalnego.