Sergej Ćetković czy ktoś inny? Telewizja RTCG nadal nie wybrała reprezentanta kraju, ale wiadomo, kiedy decyzja zostanie ogłoszona mediom! 

Telewizja czarnogóska poinformowała, że podczas konferencji prasowej, którą planuje na 19 listopada, podane zostanie nazwisko nowego reprezentanta kraju. Spotkanie z prasą rozpocznie się o 13:00 w siedzibie RTCG w Podgoricy. „Ostateczna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta” – poinformował Sabrija Vulić, przedstawiciel telewizji i szef delegacji czarnogórskiej. Dodaje, że dopisano ponoć nowe nazwiska do listy potencjalnych kandydatów, ale jakiekolwiek szczegóły podane będą dopiero 19 listopada. Swoją wypowiedzią nieco zdziwił media lokalne, które oczekiwały raczej potwierdzenia tego, że Sergej Ćetković będzie reprezentował Czarnogórę w Kopenhadze. Nazwisko wokalisty pojawia się niemal w każdym artykule nawiązującym do Eurowizji 2014 i zarówno media jak i fani są niemal w 100% pewni, że to właśnie ten popularny piosenkarz pojedzie do Danii. Teraz RTCG zdaje się wpłynąć na plotki i nieco zmienić trop, wskazując, że nowym reprezentantem ma być ktoś z najmłodszych wokalistów w kraju. Sergej Ćetković ma już 37 lat.

Czarnogóra samodzielnie wystartowała na ESC w 2007 roku. Trzy pierwsze starty zakończyły się niepowodzeniem, a w związku z problemami finansowymi kraj był nieobecny na eurowizyjnej scenie w latach 2010-2011. Powrócił w 2012 z nową taktyką i chociaż wysyłał na ESC utwory nietuzinkowe i bardzo znanych wykonawców (Rambo Amadeus, Who See), nadal czeka na swój historyczny awans do finału.

Źródło: RTCG.me, fot. Wikipedia (widok na Podgoricę)