Świetne wyniki „Sabatu Czarownic” organizatorzy mogą zawdzięczać głównie uczestnictwu gwiazdy Eurowizji 2014 – Conchicie! 

Znamy już wyniki oglądalności sobotniego „Sabatu Czarownic”, czyli szóstej edycji popularnego widowiska muzycznego organizowanego na terenie Amfiteatru Kadzielnia w Kielcach. Show było transmitowane przez TVP2 w dwóch częściach i zdecydowanie pokonało konkurencyjne programy w swoim paśmie oglądalności. Pierwsza część, którą otworzyła Ewelina Lisowska, a zamknęła Conchita, śledziło średnio 1,73 mln widzów, z kolei drugą część z udziałem m.in. Bajmu obejrzało 1,81 mln widzów. Największą popularnością cieszył się jednak moment występu zwyciężczyni Eurowizji 2014, która na scenie zaśpiewała „Rise Like a Phoenix”, „You are unstoppable” oraz cover hitu Tiny Turner – ten fragment „Sabatu” przyciągnął przed telewizory aż 2,2 mln widzów.

Organizatorzy są niezwykle zadowoleni z wyników i zdają sobie sprawę, że zaproszenie Conchity było pomysłem kontrowersyjnym, ale opłacalnym. „Thomas był bardzo zdenerwowany przed występem, bał się reakcji kieleckiej publiczności, bo czytał wcześniej przetłumaczone wszystkie doniesienia medialne na swój temat, ale gdy zobaczył, że po pierwszej piosence ludzie wstali, nabrał pewności siebie. Z tego, co wiem, jest zachwycony występem na Kadzielni, czemu zresztą dał wyraz, dziękując na swoim profilu na Facebooku” – wyjaśnia rzecznik Regionalnej Organizacji Turystycznej. Conchita Wurst przyznała, że bardzo podobała jej się atmosfera Kadzielni i idea „Sabatu”, czyli widowiska nawiązującego do starych legend i wierzeń.

Podczas swojego weekendowego pobytu w Polsce Conchita Wurst udzieliła wywiadów dla TVP („Pytanie na śniadanie”), TVN („Dzień Dobry TVN”), TVN24 czy „20m2” Łukasza Jakóbiaka (premiera 5 lipca). Wypowiadała się również dla mediów lokalnych (m.in. „Echo Dnia”) oraz spotkała z fanami, których nie zabrakło także na terenie Kadzielni. Wokalistka odwiedziła Warszawę i Kielce, jednak z powodu bardzo napiętego grafiku nie miała czasu na zwiedzanie, chociaż bardzo chciałaby poczuć ducha tych miast i całego kraju. Obiecała, że do nas wróci!

„Sabat Czarownic 6” obejrzeć można ponownie za pośrednictwem strony internetowej TVP.pl – TUTAJ. Występ Conchity prezentujemy również poniżej:

Źródło: Gazeta.pl, inf. własne; fot. Mariusz Kowalczyk

2 KOMENTARZE

  1. Tak generalnie obejrzałem te show tylko ze względu na Conchite wypadła świetnie i cieszę się że po mimo wyraźnych sprzeciwów polityków partii która aspiruje do objęcia władzy w Polsce Chonchita wystąpiła 🙂