Reprezentantka Chorwacji zaprezentowała dziś swój eurowizyjny utwór Crazy. Czy Franka Batelić ma szansę na awans do finału i sukces w Lizbonie?

Fragment teledysku do utworu Crazy Franki Batelić pokazano dziś w głównym wydaniu programu informacyjnego Dnevnik. W ostatnim dziś wydaniu programu (o 22:50) wyemitowany będzie ekskluzywny wywiad z wokalistką, która opowie o przygotowaniach do Eurowizji. Teledysk pokazany będzie też dziś na kanale HTV3 i jutro w porannym programie Dobro Jutro Hrvatska. Jest już dostępny również na YouTube oraz na oficjalnej stronie telewizji HRT. Jutro Franka będzie gościć w jednej z audycji drugiego kanału chorwackiego radia.

Utwór Crazy przygotowali Branimir Mihaljević, Franka BatelićDenis Mevlja, a nagrywany był w Metropolis Studio i legendarnym Abbey Road Studio w Londynie. Franka będzie trzecią reprezentantką Chorwacji po długiej przerwie w udziale tego kraju podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Od czasu powrotu w 2016 roku kraj dwukrotnie awansował do finału i to samo jest celem tegorocznej reprezentacji.

O czym jest utwór Crazy? Każdy z nas zna ten rodzaj miłości. Spada na Ciebie jak grom z jasnego nieba i nie odpuszcza. Nietypowa, niezwykła, unikalna forma miłości przejmuje nasze ciała i serca. Wszyscy znacie to uczucie, gdy nie jesteście pewni czy to prawdziwe czy tylko wytwór wyobraźni. I to jest właśnie to, co czyni miłość tak fantastyczną i wyjątkową. Spróbujesz to wyjaśnić, ale prawdą jest, że w miłości nie ma reguł. Miłość to piękna tajemnica – napisała Franka na swoim Facebooku. Do piosenki powstał teledysk przygotowany przez Sandrę Mihaljević i Igora Ivanovicia, a choreografię stworzył Igor Barberić.

 

Źródło: HRT, fot.: Franka Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Rozczarowanie ogromne, choć nic nie można zarzucić poza nieziemską… nudą. Powiedziałbym, że najsłabszy utwór z Bałkanów, ale jest ta nieszczęsna Słowenia, która ma kosmicznie fajne momenty całkowicie zniszczone przez jeszcze bardziej kosmicznie żenujące.