Telewizja czarnogórska podała ilość przyjętych zgłoszeń do preselekcji Montevizija 2018. Co dalej? W jaki sposób wybrany będzie reprezentant?

Według oficjalnego komunikatu stacji RTCG, do konkursu Montevizija 2018 przyjęto 31 zgłoszeń. Teraz wszystkie utwory zostaną przesłuchane przez specjalną komisję złożoną z muzycznych profesjonalistów zarówno z Czarnogóry, jak i państw regionu. Celem pracy komisji jest wybranie pięciu najlepszych propozycji, które zostaną wykonane na żywo podczas finału narodowego planowanego na 17 lutego w hotelu Hilton w Podgoricy. Nadawca RTCG potwierdza również, że w finale głos będą mieć tylko widzowie.

Ubiegłoroczny reprezentant kraju, Slavko Kalezić, wspomina swój udział w Eurowizji w trakcie wywiadu dla portalu CdM.me. Zapytany o to, jak czuł się w roli reprezentanta kraju, który nie miał zbyt wielkich środków finansowych, odpowiada: Chociaż nie posiadałem żadnego budżetu, który byłby przeznaczony jedynie na występ eurowizyjny, postarałem się, by prezentacja była dobrze zapamiętana i trafiła do grona niezapomnianych. Tak też się stało. Bez efektów pirotechnicznych, bez wyłaniania się spod sceny, bez latania…czego wielu ode mnie oczekiwało. Postarałem się, korzystając ze swojej wiedzy i wyobraźni, by to wszystko nie wyglądało tanio – przyznał wokalista.

Wiadomo, że Slavko Kalezić przygotowuje książkę, w której zdradzi kulisy projektu eurowizyjnego oraz swojego udziału w brytyjskim show X-Factor. Reprezentant Czarnogóry ma zdradzić szczegóły wszystkiego, co działo się w trakcie pobytu w Kijowie i za kulisami Eurowizji oraz ma się odnieść do tego, o czym polemizowano w mediach lokalnych w związku z jego wyborem na reprezentanta. Czy będą tam kontrowersyjne informacje, które organizatorzy Eurowizji czy telewizja RTCG trzymają w tajemnicy? Przekonamy się po premierze książki.

Źródło: RTCG.me, CdM.me, fot. CdM.me