Podczas zeszłotygodniowego koncertu promocyjnego w Amsterdamie wystąpiła m.in. Kaliopi, która będzie reprezentowała Macedonię w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem Dona. Przed koncertem spotkaliśmy się z charyzmatyczną piosenkarką, którą zapytaliśmy m.in. o jej ponowny udział w konkursie oraz o plany na urodzinowy jubileusz!

Kaliopi to jedna z najbardziej charyzmatycznych uczestników tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Piosenkarka reprezentowała już Macedonię w 57. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w 2012 roku, kiedy to zajęła trzynaste miejsce w finale z utworem Crno i belo. Tym razem artystka znana na całych Bałkanach zdecydowała na powrót do konkursowej stawki z piosenką Dona. Autorem obu utworó jest jej były mąż Romeo Grill, z którym Kaliopi utrzymuje przyjacielskie relacje. Jak to możliwe?

W rozmowie z Sergiuszem Królakiem artystka wyznała także, jak doszło do jej ponownego występu w Konkursie Piosenki Eurowizji i jaki warunek postawił jej z tej okazji Romeo Grill. Piosenkarka zdradziła nam także swoje plany na obchodzenie 50-tych urodzin, które już w grudniu!

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu, który znajdziecie poniżej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Chciałbym spełniać się jako kompozytor” – wywiad z Alexandrem Rybakiem
Następny artykułLondon Eurovision Party za nami!
Sergiusz Królak
Udziałem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji żyję dosłownie od urodzenia, ponieważ Edyta Górniak stanęła na dublińskiej scenie trzy dni po moich narodzinach. Chociaż konkurs uważnie śledzę od 2011 roku, moje pierwsze wspomnienia sięgają 2003 roku. W OGAE Polska jestem od 2015 roku, od razu dołączyłem też do redakcji Eurowizja.org. W ramach pracy w redakcji zajmuję się informacjami dotyczącymi Polski, Wielkiej Brytanii oraz Węgier. Do swoich ulubionych utworów z Eurowizji zaliczam zarówno te ambitniejsze („Neka mi ne svane” Danijeli Martinović, „Love or Leave” grupy 4Fun czy „Play” Jüriego Pootsmanna), jak i te bardziej imprezowe („Glorious” grupy Cascada czy „Jestem” Magdaleny Tul).

1 KOMENTARZ

  1. Kaliopi jest niezwykle sympatyczną kobietą i oglądając jej występy na żywo, muszę stwierdzić, że chciałabym, aby awansowała do finału. Początkowo utwór „Dona” mi się nie podobał, ale to chyba kwestia video, wolę ten kawałek słuchać na żywo:)