Zespół OG’3NE, reprezentujący Holandię podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie przygotowuje swoją konkursową propozycję. Dziewczęta mają już wybrane trzy potencjalne utwory, sposród których jeden usłyszymy na Ukrainie.

W ciągu ostatnich tygodni siostry Lisa, Amy i Shelly poddawały ocenie piosenki przygotowane specjalnie dla nich na konkurs, wybierając spośród nich 12 najlepszych propozycji. Po dokładnej analizie ostatecznie wytypowano trzy utwory, które teraz wspólnie z członkami komisji powołanej przez holenderskiego nadawcę AVROTROS zostaną poddane ocenie, aby wybrać ten z którym OG’3NE reprezentować będą Holandię w konkursie. Decyzję jaka zapadnie poznamy najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca.

Ponadto wokalistki zdobyły nagrodę w plebiscycie stacji radiowej 100 % NL w kategorii Muzyczny Moment Roku za występ w trakcie programu De Beste Zanger Van Nederland (Najlepsi Holenderscy Wokaliści), w którym zachwyciły wszystkich swoim wykonaniem przeboju Clown z repertuaru Emeli Sande. Aranżacja dziewcząt z OG’3NE stała się w Holandii wielkim hitem.

Siostry zostały również nominowane w kategoriach Wokalista Roku oraz Album Roku za ich debiutancki krążek We Got This. Wśród nominowanych w różnych kategoriach znaleźli się również inni eurowizyjni artyści tacy jak: 3JS (ESC 2011),Anouk (ESC 2013)Ilse DeLange (ESC 2014) a także ubiegłoroczny reprezentant Douwe Bob.

Nagrody radia 100 % NL grającego tylko i wyłącznie holenderską muzykę, stanowią coroczne wyróżnienie, którym stacja stara się uhonorować rodzimych artystów i ich osiągnięcia w danym roku. Decyzja o tym kto otrzymuje nagrody zależy od słuchaczy, którzy mogą głosować za pośrednictwem strony internetowej.

Do momentu publikacji utworu z jakim siostry Lisa, Amy i Shelly Vol będą reprezentować swój kraj podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie, będziemy mogli liczyć na wiele innych preselekcyjnych wydarzeń, jakie praktycznie co tydzień odbywać się będą w pozostałych uczestniczących w Eurowizji 2017 państwach.

Jaka Waszym zdaniem powinna być idealna eurowizyjna kompozycja, z którą OG’3NE mogłyby osiągnąć jak najlepszy rezultat dla Królestwa Niderlandów?

 

źródło: esctoday.com, 100p.nl
foto: Robin Koophuis

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChaos w Grecji. Preselekcje narodowe czy wybór wewnętrzny?
Następny artykułDiana Hajiyeva o swoim udziale w nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji
Karol Bołotin
W Stowarzyszeniu OGAE Polska od 2008 roku. Pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji obejrzałem w telewizji w 2003 roku, kiedy miastem gospodarzem była Ryga. Każdy członek rodziny miał wówczas swój ulubiony kraj na jaki głosował. Tradycyjnie tylko mojej mamie udało się wytypować zwycięzcę. Sertab była jej faworytką od samego początku. Natomiast wśród wszystkich artystów którzy sięgnęli po eurowizyjne trofeum, do grona moich osobistych ulubieńców zaliczam Conchitę, Carolę oraz Dane International. Jeżeli chodzi o państwa które lubię najbardziej, to zdecydowanie muszę wymienić Szwecję (co raczej nie powinno dziwić), jak również Hiszpanię, Francję i Holandię. Tą ostatnią opiekuję się również w swojej pracy dla eurowizja.org. Królestwo Niderlandów jest zdecydowanie najbliższe mojemu sercu ponieważ to tutaj mieszkam i pracuję na co dzień.