Poznajcie kolejną uczestniczkę Krajowych Eliminacji, która z piosenką Voiceless będzie walczyć w sobotę o reprezentowanie Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie. Czy młoda piosenkarka ma szansę wygrać?

Isabell ma obecnie 19 lat, mieszka w Szwecji, jej rodzice są polsko-szwedzkimi emigrantami. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 5 lat, wtedy zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu. Jest absolwentką prestiżowego liceum muzycznego w Szwecji. Na scenie zadebiutowała mając 15 lat podczas koncertu na 50-lecie pracy twórczej Zbyszka Bizonia, wówczas śpiewała koło takich artystów jak Stan Borys czy Teresa Tutinas. Brała udział w 7. Edycji Mam talent (2014), gdzie zachwyciła swoim głosem jury i dostała się do odcinków na żywo. Była również uczestnikiem szwedzkiej edycji Idola, gdzie dostała tzw. złoty bilet, ale przez ostrą infekcję gardła musiała przerwać przygodę z tym programem.

Ponadto wspierała samą Sannę Nielsen (60. ESC, 3. miejsce), śpiewając u niej w chórkach podczas koncertu dla króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Kolejny „szwedzki” akcent w twórczości Isabell to fakt, że jej konkursową propozycję Voiceless skomponował Fredrik Kempe i David Kreuger – Panowie współpracowali wielokrotnie z gwiazdami eurowizyjnymi (Måns Zelmerlöw, Charlotte Perrelli, Sanna Nielsen i Eric Saade). Artystka stwierdziła, że jej piosenka ma przynieść światło w mroku, dom dla bezdomnych i głos dla tych, którzy go nie mają.

Voiceless został wydany przez Warner Music Sweden. Czy młodej piosenkarce uda się zdobyć uznanie widzów i jury? Dowiemy się tego już w sobotę 18 lutego o 20:30.

Źródło: mynewsdesk, Zdjęcie: popheart

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCarmell: „Eurowizja to absolutnie piękna i szczytna idea”
Następny artykułtest test
Michał Sadowski
Eurowizją interesuje się od 2003 roku. Z zaciekawieniem śledzi poprzednie edycje konkursu. Członek eurowizja.org, pisze na temat tego, co się dzieje w Rosji i na Ukrainie pod względem eurowizyjnym, a także swoim czujnym okiem poprawia przecinki i literówki w pozostałych tekstach kolegów i koleżanek. Uwielbia propozycje albańskie. Z niecierpliwością czeka na pierwszy historyczny sukces polskiej reprezentacji...