Już w październiku wiedzieliśmy, że reprezentantem Cypru zostanie Hovig. Dziś opublikowano cały utwór – Gravity. Co sądzicie o tej piosence?

Autorem tekstu oraz kompozytorem Gravity jest Thomas G:Son.

Cypryjska piosenka dołączyła jako dwudziesta do grona utworów walczących w Kijowie o zwycięstwo w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. W ciągu najbliższych kilkunastu dni poznamy również pozostałe 23 kawałki.

Przypomnijmy, że Cypr brał udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 33 razy, debiutując w 1981 roku w Dublinie. Najwyższą – piątą pozycję to azjatyckie państwo zdobyło 2 razy. W 1982 oraz 2004 roku.

Ostatnim reprezentantem tego państwa był zespół Minus One, który z utworem Alter Ego wywalczył awans do finału, zdobywając ostatecznie 21. pozycję.

62. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 9, 11 maja (półfinały) oraz 13 maja (finał).

Czy Hovig wywalczy awans do finału i zdobędzie najwyższe miejsce dla swojego kraju?

zdjęcie: like.philenews.com

źródło: eurovision.tv

2 KOMENTARZE

  1. Nie najgorszy utwór – pan G:Son w dość dobrej formie (w ogóle, jak się czyta jego nazwisko? Dżison? Gison?). Ciekawie zaaranżowany, ma potencjał, aby dobrze wypaść na scenie. Dobrej jakości pop, nowoczesna muzyka. Może nie na zwycięstwo, ale na awans do finału jak najbardziej. Na herbatę nie wyjdę w jego trakcie, raczej 🙂 .

    Chyba zapomnieliście napisać artykuł o piosence z Austrii 😉 .

  2. No proszę kolejny rok z rzędu piosenka z Cypru mi się podoba. Nie przekombinowana, z melodią zapadającą w pamięć – same plusy. Minus One trochę przesadził na żywo – szczególnie z tą szalejącą kamerą i błyskami, powinni mieć oddzielne ostrzeżenie dla epileptyków, mam nadzieję że tym razem występ dorówna wersji studyjnej. Patrząc póki co na konkurencję – finał powinien być.