O tym, że holenderski utwór został wybrany dowiedzieliśmy się już w połowie stycznia. Pora więc na konkrety: dziewczyny tworzące trio O’G3NE jadą do Kijowa z propozycją stworzoną przez ich ojca. Posłuchajcie Lights and Shadows i zobaczcie ich występ na żywo!

Siostry Vol tworzące grupę były przez ostatnie miesiące mocno zaangażowane w proces wyboru eurowizyjnej kompozycji. Na giełdzie potencjalnych kompozytorów holenderskiego utworu przewijały się takie nazwiska jak Bruce Smith, Petra Berger czy Han Kooreneef. Spośród około 40 propozycji nadesłanych do publicznego nadawcy AVROTROS największe szanse na wybór miały dwie propozycje Aischy Traidii oraz jedna od ojca dziewczyn z O’G3NE, Ricka Vola. Vol jest autorem między innymi przeboju Magic.

Dzisiejsze przedpołudnie rozwiały wszelkie wątpliwości: to właśnie Rick Vol we współpracy z producentem Rory’m de Kievitem stworzył tegoroczną holenderską piosenkę na Eurowizję 2017. Podczas specjalnej konferencji prasowej siostry Lisa, Amy oraz Shelley Vol zaprezentowały studyjną wersję utworu Lights and Shadows, z którym pojadą do Kijowa. Na oficjalnej stronie Konkursu Piosenki Eurowizji pojawił się także klip do piosenki.

Można więc już powiedzieć, że również i w tym przypadku machina promocyjna ruszyła. Jeszcze tego samego dnia dziewczyny zaśpiewały ten utwór na żywo podczas programu rozrywkowego RTL Late Night, realizowanego w holenderskiej telewizji RTL 4.

Lights and Shadows to już 22. opublikowana piosenka, którą usłyszymy podczas 62. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Zwyciężczynie piątej edycji The Voice of Holland wystąpią z nią podczas drugiego półfinału wydarzenia, zaplanowanego na 11 maja 2017 roku. Czy dziewczyny pojawią się także w finale? Historia startów Holandii pokazuje, że mają na to spore szanse

Źródło: AVROTROS

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEstonia: Kto wygra Eesti Laul 2017?
Następny artykułEstonia: finał Eesti Laul 2017 przed nami!
Beata Prętnicka
Jestem fanką Eurowizji właściwie od zawsze... to znaczy od momentu, kiedy mama włącza co roku transmisję ESC (czyli od kilkudziesięciu lat). Z zafascynowaniem oglądam zarówno półfinały jak i finały Konkursu, wyłapując wszystko co ciekawe, imponujące, a nieraz dziwne i śmieszne. Jedni mówią, że Eurowizja to kicz i tandeta. Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem - wystarczy spojrzeć na ostatnie lata, kiedy to poziom Konkursu poszybował w górę... Ale dość o tym. Być może czytaliście moje teksty na pewnej stronie, lecz teraz chcę dzielić się tym wszystkim z Wami tutaj.

3 KOMENTARZE

  1. Patrząc na ich ostatnie kawałki to nie jest źle. Mieli czasem jednak fajniejsze przebłyski jak wysłanie Anouk (chociaż akurat jej utwór eurowizyjny imponujący nie był, nie było to coś tak dobrego jak „Nobody’s Wife”). Nie wspominając już historii tego kraju na Eurowizji. Holandia miała wiele naprawdę fajnych utworów (’69, ’71, ’77, ’98), parę perełek jak w ’80, ’88, czy mój ulubiony niderlandzki utwór z 1990 (którą powinien wygrać), ale w przeszłości dość odległej. Otwieram tu moją piękną tabelkę z Excela i już Wam mówię, że z tego wieku Holandię w TOP10 miałem… tylko 3 razy (dosyć słaba statystyka).

  2. Piosenka w porządku. Ale tutaj główną rolę grają te ich głosy, zwłaszcza w chórku! Jeśli Holandia coś osiągnie na tej Eurowizji (zwycięstwa też nie wykluczam), to bardziej za technikę śpiewania, niż za sam utwór. Piosenka lepiej, niż przeciętna, ale też niczego nie urywa. Ot, taki popowo-balladowy standard, w dobrej jakości (nie jest to smętny utwór). Wzruszające jest ogólne przesłanie utworu, tzn. to, w jakich okolicznościach on powstał. Ale najważniejsza jest piosenka sama w sobie. Jest w porządku, ale nie będzie należała do moich głównych faworytów . Choć nie wykluczam nawet głosowania na nią, jeśli inni moi faworyci spieprzą występ na żywo (chociaż wątpię, aby Italia, Białoruś czy Węgry wykonały swoje utwory źle na żywo… ci artyści musieliby być w wyjątkowej niedyspozycji 🙂 ).

  3. Cóż tu rzec- bardzo poprawny pop. Nie porywa, nie zachwyca ale ładnie, zgrabnie, do słuchania. Teledysk ciekawy. A jeszcze bardziej ciekawi mnie wykonanie na żywo- czy dziewczyny zachowają harmonię? 😉 Przy Holandii na Eurowizji nie wyjdę robić herbaty 😛