Czas zakończyć oczekiwanie na wszystkie piosenki Eurowizji 2017! Jako ostatnia swoją piosenkę prezentuje Artsvik.

Ormiański nadawca AMRTV robi co może, by to właśnie ich propozycja na Konkurs Piosenki Eurowizji była najbardziej atrakcyjna. Patrząc na rezultaty osiągane przez poprzednich reprezentantów można powiedzieć, że ta sztuka Ormianom wychodzi wybitnie – Armenia w finale show nie pojawiła się tylko raz.

W tym roku postawiono na pewnego rodzaju rewolucję. O ile w ciągu ostatnich trzech latach wybór piosenki i wykonawcy był całkowicie wewnętrzny, o tyle tym razem postanowiono uwzględnić również głos widzów. W ramach „Depi Evratesil” – talent show, w którym to mentorami byli artyści, którzy w przeszłości reprezentowali swój kraj na Eurowizji – wybrano Artsvik.

Dzień po finale tego programu ogłoszono nabór piosenek dla artystki. Spośród około 100 nadesłanych propozycji wybrano utwór „Fly with me”, skomponowany przez Lilith oraz Levon Navasardyan. To oni odpowiadali za brzmienie „LoveWave” Ivety Mukuchyan. Słowa do propozycji Artsvik napisał Avet Barseghyan, który był też współtwórcą tekstu do „Love”. Piosenka MIKI, będąca jednocześnie kolejnym sukcesem kompozytorskim Lilith Navasardyan, zajęła 2. miejsce podczas Eurowizji dla Dzieci 2015. Póki co możemy zobaczyć zwiastun klipu oraz piosenki, której premiera nastąpi zaraz po głównym wydaniu programu informacyjnego „Orakarg” około 18:30. Według oficjalnych zapowiedzi, „Fly with me” zawiera wiele odwołań folkowych oraz etnicznych z najróżniejszych stron świata.

Reżyserem klipu został Artur Manukyan.

Moja piosenka opowiada historię dziewczyny, która jest metaforycznym symbolem miłości. Ona uosabia kolory, historie i głosy, które czynią nas tym, kim jesteśmy. „Fly With Me” zachęca wszystkich, aby towarzyszyć mi w podróży tej dziewczyny (do nieba, gdzie ma zostać słońcem, które będzie miłością i światłem dla nas wszystkich – red.), będąca tryumfem różnorodności i piękna ludzkiej natury. Myślę, że w dzisiejszych czasach szczególnie ważne jest to, by dbać o dziedzictwo i tradycję. My, ludzie – nasze kolory, historie, głosy tworzymy ten świat. Nigdy nie wolno nam zapominać o świetle tej dziewczyny oraz o tym, że miłość jest jedna – dla nas wszystkich.

O artystce

Artsvik to 32-letnia piosenkarka. Jej kariera rozpoczęła się od udziału w rosyjskim „Golosie”, w którym odpadła na etapie bitew. Uczestnictwo w „Depi Evratesil” było jej wielkim powrotem na scenę muzyczną. Swój ostatni singiel, „Сестра по духу” (ang. „Sister in Spirit”) wydała w lipcu 2015 w duecie z Margaritą Pozoyan, zaś rok wcześniej zaprezentowała trzy anglojęzyczne numery: „Why”, „No Fear” oraz „I Say Yes”.

Źródło: własne, eurovision.am, artsakhpress.am, style.news.am
Zdjęcie: materiały prasowe

2 KOMENTARZE

  1. Nie zawiodłem się. Jednak warto było czekać! Niebanalny utwór, z melodią i konstrukcją, która jest dość rzadko spotykana w muzyce popularnej (ale w etnicznej właśnie dość częsta!). A na Eurowizji to już bardzo rzadko spotyka się podobne utwory…

    Faktycznie, słychać tam różne etniczne elementy z całego świata… Ciężko to tak na świeżo wyróżnić (dopiero co poznałem ten utwór), ale na pewno słyszę tam coś azjatyckiego, a konkretnie chińskiego. Jest też coś europejskiego, może greckiego. No i oczywiście ormiańskiego. Słuchając tej piosenki, aż można zapomnieć, że jest śpiewana po angielsku 🙂 . No właśnie – do takiego utworu szczególnie pasowałby narodowy język – albo jakiś inny, niż angielski. No ale i tak, ta piosenka zostaje jednym z moich faworytów, choć właśnie nie największym (ale i tak o smsach zdecydują dopiero występy na żywo na właściwej Eurowizji).

    Piękne przesłanie utworu, z którym zgadzam się w stu procentach! To bardzo ważne przesłanie w dzisiejszych czasach. Biorąc pod uwagę same przesłania piosenek, to chyba Armenia ma w tym roku najlepsze (zaraz obok Włoch)!