Za nami 10. edycja London Eurovision Party. Co się działo podczas tego wydarzenia? Jak wystąpiła reprezentantka Polski – Kasia Moś?

London Eurovision Party odbyło się w klubie Cafe de Paris znajdującym się w samym centrum brytyjskiej stolicy. Lodyńska impreza, która będzie miała miejsce po raz 10. To najpopularniejsze tego typu przedsięwzięcie obok amsterdamskiego odpowiednika. Gospodarzami wydarzenia byli Nicky French (ESC 2000 Wielka Brytania) oraz Paddy O’Connell (BBC Radio 4). W koncercie wzięło udział 22 uczestników tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Wykonawcy spędzili popołudnie na spotkaniu z prasą, która była ciekawa ich osiągnięć oraz próbowała się dowiedzieć czegoś na temat przygotowań wykonawców. Do tej pory nie pojawił się wywiad z Kasią Moś z wczorajszego spotkania z prasą. Jednak, dwa dni wcześniej podczas koncertu wokalistki w londyńskim klubie Mikrus doszło do spotkania z przedstawicielami portalu ESCKAZ. Wokalistka miała również okazję porozmawiać ze Scottem Millsem z BBC (materiał z koncertu pownien być dostępny niedługo na oficjalnej stronie eurowizyjnej BBC).

 

Sam koncert był okazją do spotkania swoich konkurentów i bliższego poznania się.

Which of these is your dream duet? Let us know and we might make it happen… #LEP2017

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision) on

Ze wszystkimi występami można zapoznać się TUTAJ lub TUTAJ. Oprócz występów uczestników tegorocznej Eurowizji, na scenie w Clubie Le Paris pojawili goście specjalni, m.in. Martin Fitch, który wykonał swoją propozycję z Krajowych Eliminacji – Fight for us (TUTAJ). Pojawiły się też poprzednie zwyciężczynie Konkursu Eurowizji: Linda Martin (1992), Rusłana (2004) oraz Conchita Wurst (2014). Ta druga zdradziła, że podczas intervalu 2. półfinału Konkursu Eurowizji (11 maja) wykona swój pierwszy od 4 lat nowy singiel. Rusłana wyjawiła również, że tegoroczna ceremonia otwarcia odbędzie się na najdłuższym w historii Konkursu czerwonym dywanie (265 metrów). Ta ostatnia sprawdzała się w roli barmanki oraz mistrza ceremonii życzeń urodzinowych dla reprezentanta Austrii – Nathana Trenta.

Sam koncert był też okazją to nawiązania pierwszych kolarobracji pomiędzy uczestnikami. Tak było w przypadku reprezentantów Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii, którzy wykonali specjalny utwór.

Na sam koniec należy wspomnieć o występie Kasi Moś. Polska wokalistka wystąpiła jako druga w kolejności i wykonała dwie piosenki: eurowizyjne Flashlight oraz preselekcyjne Addiction (2016). Obserwatorzy są zgodni. Występy Kasi są co raz pewniejsze i co raz lepsze wokalnie. Wokalistka jest na dobrej drodze, aby ugruntować swoją pozycję jako solidna kandydatka do finałowego awansu. Następny przystanek na trasie promocyjnej Kasi oraz reszty uczestników to Tel Aviv.

Źródło:ESCKAZ, wiwibloggs, eurovisionary, escxtra; Foto: Stijn Smulders (EBU)