Sharon den Adel, wokalistka zespołu Within Temptation, jest według dziennika AD poważnym kandydatem do reprezentowania Holandii na Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

Od kilku dni na oficjalnej stronie zespołu widoczny jest komunikat, zgodnie z którym w najbliższy piątek Sharon podzieli się z fanami bardzo ważną informacją. Wśród fanów grupy grającej przede wszystkim cięższe brzmienia pojawiła się niepokojąca myśl – czyżby miał nastąpić koniec działalności grupy?

Według gazety AD bardziej prawdopodobne jest, że artystka oficjalnie potwierdzi swój udział w najbliższej Eurowizji. Według plotki, jaka pojawiła się kilka lat wcześniej, telewizja AVROTROS poważnie rozważała wybór Within Temptation na swojego reprezentanta. Problem polegał jednak na tym, że grupa nie była chętna, by zgodzić się na granie muzyki z playbacku, jaki przewiduje regulamin konkursu. Wyjazd samej den Adel nie wchodził według zespołu w grę.

AD twierdzi (powołując się na źródło w krajowej branży muzycznej), że kolejnym powodem odrzucenia propozycji holenderskiego nadawcy, była także obawa przed odejściem od typowej dla siebie stylistyki muzycznej, co, według Sharon, miałoby zniechęcić fanów grupy. Obecnie stanowisko wokalistki w tej kwestii znacznie się zmieniło. Przede wszystkim dzięki kilku solowym projektom, często odchodzącym stylistycznie od hardcorowych klimatów. Warto tu wspomnieć o współpracy ze światowej sławy DJ’em Arminem van Buuren, która w żaden sposób nie przekreśliła kariery Within Temptation.

Utwór In and Out of Love jaki nagrali stał się sporym hitem, był również grany przez polskie stacje radiowe. Według innego źródła AD, ludzie wewnątrz AVROTROS uważają, że to właśnie kombinacja interesującego wokalu wokalistki z nagranym przy udziale znanego DJ’a utworem może stanowić przepis na sukces w Lizbonie.

Ten sam informator uważa również, iż tym razem Sharon podjęłaby się reprezentowania Holandii na Eurowizji bez udziału pozostałych członków grupy. Zgodnie z informacjami, jakie gazeta otrzymała wcześniej, o wyjazd do Lizbony na pewno nie walczą najbardziej topowi krajowi artyści i zespoły jak Carol Emerald czy Kensighton. Spekulowano również, że wokalistki takie jak Maan van Steenwinkel, Romy Monteiro lub upragniona reprezentantka fanów z Holandii Sharon Doornson, wciąż rywalizują  o bilet do Portugalii. Najbardziej prawdopodobna kandydatura, tj. Maan van Steenwinkel, pozostaje jak dotąd niepotwierdzona. Również sama artystka jak i jej management milczą w tej kwestii.

Within Temptation należy do jednego z najbardziej popularnych zespołów grających  metal symfoniczny i muzykę hardrockową. Został założony w 1996 roku przez Sharon i jej obecnego męża, gitarzystę, Roberta Westerholta. Sama den Adel jest jednak również fanką muzyki soul i jazzu. Grupa ma na swoim koncie aż 11 złotych i cztery platynowe płyty, a także m.in takie wyróżnienia jak MTV Europe Music Award w kategorii Dutch and Belgium artist i World Muci Award.

Zgodnie z zapowiedzią holenderskiego nadawcy AVROTROS, nazwisko reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie mamy poznać jeszcze w tym miesiącu. Jak uważasz, czy Sharon den Adel miałaby realne szanse, by dobrze poradzić sobie w konkursie i zająć w nim wysokie miejsce?

 

źródło: ad.nl; show.nl
foto: Atom Spliter PR

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAzerbejdżan stawia na AISEL
Następny artykułKto powalczy o reprezentowanie Grecji w Lizbonie? Poznaj pięciu zakwalifikowanych do dalszego etapu artystów!
Karol Bołotin
W Stowarzyszeniu OGAE Polska od 2008 roku. Pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji obejrzałem w telewizji w 2003 roku, kiedy miastem gospodarzem była Ryga. Każdy członek rodziny miał wówczas swój ulubiony kraj na jaki głosował. Tradycyjnie tylko mojej mamie udało się wytypować zwycięzcę. Sertab była jej faworytką od samego początku. Natomiast wśród wszystkich artystów którzy sięgnęli po eurowizyjne trofeum, do grona moich osobistych ulubieńców zaliczam Conchitę, Carolę oraz Dane International. Jeżeli chodzi o państwa które lubię najbardziej, to zdecydowanie muszę wymienić Szwecję (co raczej nie powinno dziwić), jak również Hiszpanię, Francję i Holandię. Tą ostatnią opiekuję się również w swojej pracy dla eurowizja.org. Królestwo Niderlandów jest zdecydowanie najbliższe mojemu sercu ponieważ to tutaj mieszkam i pracuję na co dzień.