Próby techniczne kolejnych czterech państw za nami. Sprawdźcie, jak poradzili sobie na scenie reprezentanci z Cypru, Gruzji, Macedonii i Irlandii

Zakończył się pierwszy dzień prób technicznych na scenie w Pałacu Olimpijskim. Każda delegacja miała 40 minut ćwiczeń na scenie, a także próby odsłuchów, możliwość obejrzenia nagranej próby w tzw. viewing room-ie i konsultacje dotyczące make up-u. Reprezentanci udzielali też wywiadu dla telewizji gruzińskiej GPB, portalu JuniorEurovision.tv oraz na media społecznościowe. Wzięli też udział w nagrywaniu fragmentu pocztówki. Relację z prób pierwszych czterech krajów znaleźć można TUTAJ.

Pierwsza na scenie, po przerwie, pojawiła się Cypryjka Nicole Nicolaou ze swoim zespołem tancerzy. Wokalistka otworzy stawkę konkursową podczas finału, a jej występ będzie bardzo żywiołowy – zobaczymy układ choreograficzny, akrobacje, a na scenie ustawiony będzie specjalny podest z białych bloczków o różnej wysokości. Scena przybierze złoty kolor. Pierwszy raz słyszeliśmy wykonanie I wanna be a star (autorstwa Constantinosa Christoforou) na żywo – Nicole jest dość niepewna wokalnie, ale na pewno jeszcze to dopracuje!

Mina Blažev z Macedonii wystąpi na scenie w białym płaszczu z kapturem. W tle kolorowe wizualizacje z białymi sylwetkami tańczących ludzi. Sporo ciekawych ujęć kamery, jednak nie wiadomo, czy wszystkie zostaną faktycznie wykorzystane podczas finału. Podobnie jak w poprzednich latach, w skład delegacji macedońskich wchodzą osoby z zagranicy, od lat zajmujące się Eurowizją – dzięki temu mogą pomóc Macedończykom przygotować profesjonalną prezentację sceniczną. Utwór Dancing through life napisany został przez Aleksandra Masevskiego.

Reprezentant gospodarzy, Gruzin Grigol Kipshidze zacznie swój występ siedząc na końcu catwalku. Przez pierwszą część utworu oglądamy prezentację sceniczną w sepii, później kolor wraca i występ staje się błękitny (zarówno oświetlenie sceny jak i wizualizacje). Na scenie wokaliście towarzyszą cztery chórzystki, tak jak w eurowizyjnym teledysku. Występ jest bardzo spokojny i elegancki. Piosenkę Voice of the heart (w całości po gruzińsku) napisał Giga Kukhianidze, a tekst przygotował Temo Sajaia.

Pierwszy dzień prób technicznych zamyka reprezentantka Irlandii – 11-letnia Muireann McDonnell z utworem Suile Glasa, który napisała razem z James’em McGuire i Robertem McGuire. Zgodnie z oczekiwaniami, wokalistka stoi na scenie z gitarą (tak jak w preselekcjach). Cały występ utrzymany jest w morskich barwach, z lekkimi wizualizacjami. W trakcie występu Muireann przechodzi na catwalk i zostaje tam już do samego końca. Młoda Irlandka zdaje się być bardzo smutna.

Jutro (środa) pora na próby pozostałych wykonawców, czyli reprezentantów Włoch, Malty, Holandii, Polski, Portugalii, Rosji, Serbii i Ukrainy!

Relacja Macieja Błażewicza z Pałacu Olimpijskiego w Tbilisi