Maltański Nadawca Publiczny (PBS) opublikował piosenki szesnastu finalistów, którzy rywalizować będą w ostatecznej rozgrywce narodowych preselekcji o wyjazd na Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Przypomnijmy – po zgłoszeniu 129 piosenek do narodowych maltańskich preselekcji i przebytych dwóch etapach eliminacji, w listopadzie minionego roku maltańskie media ogłosiły szesnastkę szczęśliwców, którzy walczyć będą o bilet do Lizbony. Do sieci trafiły właśnie utwory finałowego składu:

Aidan Dai Laga

Avenue Sky We Can Run

Brooke Borg Heart of Gold

Christabelle Borg Taboo

Danica Muscat One Step At A Time

Deborah C Turn It Up

Dwett Breaking Point

Eleanor Back To Life

Jasmine Abela Supernovas

Matthew Anthony Call 2morrow

Lawrence Gray Love Renegade

Miriana Conte Rocket

Petra Evolution

Rhiannon Micallef Beyond Blue Horizons

Richard & Joe Micallef Song For Dad

Tiziana Calleja First Time

 

Szesnastu finalistów konkursu, o prawo do reprezentowania kraju w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji, walczyć będzie 3 lutego 2018. Finał koncertu odbędzie się w MFCC – Malta Fairs & Conventions Centre – miejscu, gdzie Claudia Faniello została wybrana na reprezentanta kraju w konkursie w roku ubiegłym. Ciekawostką jest, iż zmianie uległ system wyboru zwycięzcy MaltaESC 2018. O tym, kto pojedzie w barwach wyspiarskiego państwa, zadecyduje jury oraz telewidzowie w systemie 50% głosów komisji na 50% głosów za pośrednictwem televotingu.

 

źródło, zdjęcie: eurovision.tvr.ro