Jako ostatni kraj dziś swoje selekcje zakończyła Łotwa. Ten nadbałtycki kraj zdecydował, że do Portugalii wyśle urodzoną w Brazylii Laurę Rizzotto. 

Oto ostateczna klasyfikacja 4. finału Supernovy:

  1. Laura Rizzotto — Funny Girl
  2. Sudden Lights — Just Fine
  3. MADARA —Esamība
  4. Ritvars — Who’s Counting
  5. Markus Riva — This Time
  6. Edgars Kreilis — Younger Days
  7. Liene Greifane — Walk the Talk
  8. Lauris Valters — Lovers Bliss

O wyniku zadecydowali w systemie 50/50 jury oraz widzowie (poprzez głosowanie telefoniczne, internetowe oraz dzięki odsłuchaniom w serwisie Spotify).

Laura Rizzotto  ma pochodzenie łotewsko-portugalsko-brazylijskie. Nie mówi jednak po łotewsku. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w trzecim z tych krajów. Ma na koncie dwa albumy, Made in Rio nagrane pod opieką brazylijskiego Universal Music oraz Reason To Stay wyprodukowane w Stanach. W USA odebrała wyższe wykształcenie muzyczne. Była wokalnym trenerem Jennifer Lopez w trakcie przygotowań do nagrania utworu Chegaste.

Laura Rizzotto powalczy 10 maja w drugim półfinale 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Zmierzy się w nim m.in. z reprezentantem Polski.

Foto: delfi.lv

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWęgry: AWS jadą do Lizbony!
Następny artykułMołdawia wybrała swojego reprezentanta!
Aleksandra Wąsek
Urodzona w roku debiutu i największego sukcesu Polski na Eurowizji. Konkurs ogląda nieprzerwanie od 2003 roku, prawdziwą psychofanką stała się pięć lat później. Eurowizyjne utwory które najbardziej ceni to te nieszablonowe, choć ma też słabość do tradycyjnych bałkańskich brzmień. Jej ulubioną konkursową piosenką od lat jest 'My Star' grupy Brainstorm, a w pracy redaktorskiej patronuje jej... Sanna Nielsen. Członek eurowizja.org od 2014 roku, znana jest głównie z selekcyjnych felietonów.

1 KOMENTARZ