Za nami pierwsza próba reprezentantów Polski na Eurowizji 2018. Jak wygląda występ Gromeegoi Lukasa Meijera?

Kolory, które pojawiają się w oświetleniu polskiej próby, to biel, czerń, fiolet i różne odcienie niebieskiego. Na scenie w centralnym punkcie znajduje się dużych rozmiarów konsola, która ma zamontowane LEDowe różowe paski. Prezentacja jest oparta głównie na niej. Lukas Meijer stoi z prawej strony, po drugiej stronie chórki w składzie: Mahan Moin, Kasia Dereń i Sara Chmiel-Gromala. Są one dość słabo słyszalne. Christian Rabb, gitarzysta, stoi obok głównego wokalisty. Wszyscy ubrani są na czarno, jednak warto zaznaczyć, że nie są to stroje scenicznie polskiej ekipy, ponieważ w drodze do Lizbony szwedzkiej jej części zagubiono na lotnisku bagaże. Światła w tym występie będą bardzo dynamiczne! W polskiej prezentacji zostają użyte w refrenach efekty pirotechniczne, które nazwaliśmy ognistymi fontannami. Lukas Meijer przechodzi w drugim refrenie po mostku na catwalk i pozostaje tam do końca występu. Brzmi dosyć dobrze. Słabo słyszalne są jednak chórki. Do poprawienia jest z pewnością praca kamer.

Na początku pojawiają się szerokie ujęcie sceny na początku. Później następuje zbliżenie na Lukasa i Gromeego. W refrenie do niebieskich świateł dołączają fioletowe. Kamera wiele razy robi zbliżenia na twarz DJ’a i pokazuje charakterystyczne dla niego ruchy rękami tzw.”fish dance”. Zdecydowanie najbardziej dynamicznym fragmentem polskiej prezentacji jest jej końcowa część. Kończymy ujęciem na scenę i Lukasa – jest ona podświetlona na niebiesko. W czasie trzeciego podejścia użyto pełnych efektów pirotechnicznych. Fontanny ognia pojawiają się dookoła całej sceny, szczególnie efektownie wyglądają te na catwalku.

O 14:10 czasu polskiego rozpocznie się konferencja prasowa polskich reprezentantów. Zapraszamy do śledzenie relacji na żywona fanpejdżu naszej stony na Facebooku.

 

Foto: Andreas Putting & Thomas Hanses/eurovision.tv

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł[relacja na żywo] Eurowizja 2018 – 4. dzień prób
Następny artykułKonferencja prasowa Gromeego oraz Lukasa Meijera
Aleksandra Wąsek
Urodzona w roku debiutu i największego sukcesu Polski na Eurowizji. Konkurs ogląda nieprzerwanie od 2003 roku, prawdziwą psychofanką stała się pięć lat później. Eurowizyjne utwory które najbardziej ceni to te nieszablonowe, choć ma też słabość do tradycyjnych bałkańskich brzmień. Jej ulubioną konkursową piosenką od lat jest 'My Star' grupy Brainstorm, a w pracy redaktorskiej patronuje jej... Sanna Nielsen. Członek eurowizja.org od 2014 roku, znana jest głównie z selekcyjnych felietonów.