Dzisiaj w Antwerpii odbędzie się trzeci – zarazem ostatni półfinał belgijskich preselekcji. O ostatnie 2 wolne miejsce w finale zawalczy czwórka uczestników. 

Po dwóch niezwykle emocjonujących półfinałach, przyszedł czas na ostatni odcinek tego etapu zmagań. Podczas dzisiejszego koncertu wystąpi czwórka półfinalistów, którzy pomyślnie przeszli etap castingu. Obecnie 4 finalistów przygotowuje się do finałowego starcia, wśród nich są: Eva Jacobs, Udo, Sil oraz Yass. Kto z dzisiejszych półfinalistów do nich dołączy? Tego dowiemy się dzisiaj po godzinie 22.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi dotyczących tragicznej sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie, Ruslana ostatecznie przyjęła propozycję stacji VRT i tym samym przyjechała do Belgii wcielając się w rolę czwartego jurora oceniającego półfinalistów. Tym samym zwyciężczyni Eurowizji z 2004 zasiądzie ponownie w loży ekspertów obok Barta Peetersa, Pieta Goddaera oraz Jefa Martensa.

Co ciekawe, w tym roku stacja VRT wydała album ze wszystkimi eurowizyjnymi kompozycjami biorącymi udział w belskijskich preselekcjach Eurosong2014. Płytę można nabyć TUTAJ.

Natomiast w celu zwiększenia promocji Eurowizji w kraju przedstawiciele publicznego nadawcy zapowiedzieli, że telewizja VRT wyemituje kilkanaście bloków poświęconych historii konkursu oraz belgijskim reprezentantom. Jak widać, coraz częściej zachodnie media angażują się z powrotem w projekt eurowizyjny – czy to oznacza, że czeka nas złota era Europy Zachodniej?

Poniżej prezentujemy dzisiejszych półfinalistów, którzy rywalizować ze sobą będą o dwa ostatnie wolne miejsca w finale.

Nelson – Wild side

Axel Hirsoux – Mother

Tisha Cyrus – Kitty cat

Bandits – One

Dzisiejszy półfinał rozpocznie się o godzinie 20:30. Transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ oraz TUTAJ.

Przypominamy, że w trakcie 3 odcinków półfinałowych zaprezentowało się 12 uczestników. Jedyne 6 zawalczy o reprezentowanie Belgii w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. Podczas finału, który odbędzie się 15 marca gośćmi specjalnymi będą: Roberto Belarossa, Kate Ryan, Ruslana oraz Sandra Kim.

UPDATE:

Do finału awansowali: Axel Hirsoux oraz Bandits. Finał belgijskich preselekcji odbędzie się 16 marca. Transmisja dostępna będzie na eurovision.tv.

Źródło i zdjęcie: eurosong.be, een.be