Grecka stacja muzyczna MAD TV opublikowała listę pięciu uczestników finału krajowych eliminacji do 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Finał selekcji „Eurosong 2015 – A MAD Show” zaplanowany został na marzec br.

Telewizja poinformowała, że w tegorocznych eliminacjach wezmą udział: Barrice, C:Real, Elena Kyriakou, Shaya oraz Thomai Apergi & Legend. Wykonawcy zaprezentują się podczas koncertu finałowego, który będzie współorganizowany przez nadawcę publicznego kraju, NERIT. Jak zapowiedzieli przedstawiciele stacji, wszystkie konkursowe propozycji zostaną zaprezentowane pod koniec lutego podczas konferencji prasowej.

Warto dodać, że jedynym uczestnikiem tegorocznych eliminacji, który ma na swoim koncie próbę występu w Konkursie Piosenki Eurowizji, jest Thomai Apergi, która w 2013 roku wzięła udział w lokalnych selekcjach z utworem „One Last Kiss„. Piosenkarka zajęła wówczas trzecie miejsce i przegrała m.in. z zespołem Koza Mostra i Agatonas Jakowidis, którzy wygrali możliwość reprezentowania Grecji podczas 58. Konkursu Piosenki Eurowizji, zajmując ostatecznie szóste miejsce w finałowej klasyfikacji.

Zwycięzca eliminacji zdobędzie możliwość reprezentowania Grecji w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Wiedniu. Przedstawiciel kraju wystąpi w pierwszej połowie pierwszego koncertu półfinałowego. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku kraj reprezentował duet Freaky Fortune we współpracy z RiskyKiddem, z którym zajęli 20. miejsce w finale widowiska z utworem „Rise Up„.

Źródło: eurovision.tv; Fot: Maciej Mazański (eurowizja.org)

6 KOMENTARZE

  1. Podzielam zdanie Julki 🙂 Nudne piosenki. Dawno takich nie mieli. W sumie tylko Shaya przykuła moją uwagę. Może piosenki w całości zmienią moją opinię, choć wątpię 🙁

    Może nie do tego postu, ale Holandia u mnie winduje coraz bardziej do przodu w moim osobistym rankingu 🙂 Chyba Anouk wykonała dobrą robotę przy tej piosence.

  2. Opublikowano już fragmenty pięciu greckich propozycji (moglibyście zrobić malutki UPD artykułu 😉 ). Grecja jak zwykle mnie nie zawiodła! Wszystkie pięć piosenek zapowiada się świetnie, wygląda na to, że każda jest bardzo ambitna, na naprawdę wysokim poziomie i wpada w ucho. Gdybym miał wybrać, który utwór ma pojechać na Eurowizję, to wybrałbym Barrice’a (chociaż to wybór trochę na siłę, ponieważ każdy wybór mnie zadowoli). Oczywiście moja opinia jest (póki co) wyłącznie na podstawie tych fragmentów.