Grecki nadawca NERIT zaprezentował 5 ostatecznych wersji piosenek i podał je do publicznej wiadomości. Wszyscy fani mają okazję przesłuchać pełnych wersji utworów, a także dowiedzieć się co nieco na temat każdej kompozycji.

Pięciu artystów będzie rywalizować w Eurosong 2015 – NERIT & MAD Show (60 lat muzyki), które odbędzie się  w środę 4 marca, na żywo w sali muzycznej Enastron o godzinie 20:00.

Poniżej zachęcamy do zapoznania się z propozycjami Grecji:

Barrice – „Ela”

C:Real – „Crash and burn”

Maria Elena Kiriakou – „One last breath”

Shaya Hansen – „Sunshine”

Thomai Apergi & Legend – „Jazz and Sirtaki”

Krajowy Finał

Grecki nadawca będzie organizować krajowe ostateczne eliminacje „Eurosong 2015” we współpracy z kanałem muzycznym MAD TV. W środę, 4 marca rozpocznie się pokaz na żywo od godziny 20:00 w sali koncertowej Enastron. Gospodarzami show będą Mary Sinatsaki i Doretta Papadimitriou. Fani mają szansę na zakup biletów online za 5 euro. Wpływy i przychody ze sprzedaży biletów nadawca przekaże na cele charytatywne.

Źródło: esctoday.com

Zdjęcie: eurovision.tv

6 KOMENTARZE

  1. Trochę poszukałem, trochę poszperałem i jestem zdziwiony waszymi opiniami, tak jak wy nie chcę kolejnej ballady, piosenki nie są jakiś bardzo wysokich lotów natomiast z tego co mi się wydaje i po wyświetleniach lajkach i komentarzach (które rzadko kiedy czytam) stwierdzam iż jedynymi piosenkami które są wstanie powalczyć o bilet do Wiednia są : Shaya Hansen – „Sunshine” , Maria Elena Kiriakou – „One last breath” i Barrice – „Ela”. Mam dziwne wrażenie, że Grecy albo pójdą w typową powagę albo piosenkę skoczną, rytmiczną jak Sunshine. Mam nadzieję, że Shaya wygra ze względu na wpadającą melodię i (typowe) greckie a właściwie bałkańskie wstawki.

  2. Bardzo podobają mi się wszystkie utwory, niemal każdy zawiera jakiś element, który łączy go z grecką kulturą.

    „Crash and burn” najbardziej wpada w ucho, ale „Ela” nie jest najgorsza;) Przy żadnej z piosenek się nie nudziłam, więc wróżę Grekom sukces:)

  3. Po wysłuchaniu pełnych wersji, nadal uważam, że wszystkie piosenki są bardzo dobre. Najlepszy jest jednak, moim zdaniem, Barrice. Ewentualnie niech będzie Shaya lub C: Real. Thomai Apergi też ma fajny utwór, i też nie jest to popoballada. Natomiast utwór Marii-Eleny Kiriakou jest piękny, ale nie chcę na tegorocznej Eurowizji kolejnej ballady (chociaż pewnym plusem jest ten gitarowy fragment, jednak to zbyt mało).

  4. Idę o zakład, że wygra Barrice – „Ela”. Szczególnie, że w utworze są wstawki z ZORBY! Kto tego nie zna? A jak wiadomo wygrywają piosenki, które przypominają nam coś co znamy. Dodatkowo wśród tych 5 utworów tylko „Ela” się wyróżnia.