UPDATE: Kolejni półfinaliści selekcji to Kallay Saunders, Joni i Bogi (wybrani przez jury) oraz Lilla Polyak, MuzikFabrik i Heni Der (wybrani przez widzów).

Węgry rozpoczęły maraton preselekcyjny już tydzień temu.Przypominamy, że specjalnie powołana komisja wybrała najlepszych 30 utworów, które zostały przydzielone do trzech rund kwalifikacyjnych. W każdym ćwierćfinale zaprezentuje się dziesięciu wokalistów bądź zespołów, którzy będą walczyli o awans do półfinału. Podczas wieczornego koncertu jedynie 6 najlepszych utworów otrzyma bilet do półfinału. Wyboru dokonają widzowie oraz jurorzy – awans otrzymają trzy utwory z największych poparciem widzów oraz trzy utwory wsparte przez panel jurorski. W zeszłym tygodniu awans otrzymali: Király ViktorMargeSzabó LeslieGroup’n’SwingOláh Ibolya oraz Depresszió.

Dzisiejszy etap węgierskich przesłuchań rozpocznie się o godzinie 20:20. Transmisja dostępna będzie TUTAJ oraz TUTAJ. Poniżej prezentujemy dziesięć ćwierćfinałowych utworów, które usłyszymy dzisiejszego wieczoru:

Dér Heni – Ég veled

Belmondo –  – Miért ne higgyem

Joni – Waterfall

http://youtu.be/_COicdM8Mi4

To Beat Or Not To Beat – Camon Babe (Meg akarom mondani)

Bogi – We All

Vastag Tamás – Miss One Smile 

Szécsi Saci & Szécsi Böbe – Born To Fly

Polyák Lilla – Karcolás

Musicfabrik – This Is My Life

András Saunders Kállay – Running

 

Źródło: adal2014.hu, eurovision.tv

Na zdjęciu Bogi – jedna z faworytek drugiego półfinału. Fot. adal2014.hu

3 KOMENTARZE