Węgry rozpoczęły maraton preselekcyjny dwa tygodnie temu.Przypominamy, że specjalnie powołana komisja wybrała najlepszych 30 utworów, które zostały przydzielone do trzech rund kwalifikacyjnych.

UPDATE: Z dzisiejszego przesłuchania do półfinału awansowali: Dénes Pál, New Level Empire, Fool Moon, Radics Gigi, Mystery Gang oraz  Honeybeast.

W każdym ćwierćfinale zaprezentuje się dziesięciu wokalistów bądź zespołów, którzy będą walczyli o awans do półfinału. Podczas wieczornego koncertu jedynie 6 najlepszych utworów otrzyma bilet do półfinału. Wyboru dokonają widzowie oraz jurorzy – awans otrzymają trzy utwory z największych poparciem widzów oraz trzy utwory wsparte przez panel jurorski. Do tej pory bilet do półfinału otrzymali: Király ViktorMargeSzabó LeslieGroup’n’SwingOláh Ibolya, Depresszió, Kallay Saunders, Joni, Bogi, Lilla Polyak, MuzikFabrik oraz Heni Der.

Dzisiejszy – zarazem ostatni etap przesłuchań – rozpocznie się o godzinie 20:20. Transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ. Poniżej prezentujemy ostatnich dziesięć ćwierćfinałowych utworów, które usłyszymy w trakcie dzisiejszego koncertu:

BülBüls – Minden mosoly

http://youtu.be/ZQxtIvqGWwk

Fool Moon – It Can’t Be Over

Gájer Bálint – Elmaradt pillanatok

Honeybeast – A legnagyobb hős

Király Linda – Everything

Knoll Gabi – Sweet Memories

Mystery Gang – Játssz még jazzgitár

New Level Empire – The Last One

http://youtu.be/O4WZ16pb_so

Pál Dénes – Brave New World

Radics Gigi – Catch Me

 

Źródło: adal2014.hu, eurovision.tv

Na zdjęciu Gigi Radics – jedna z faworytek trzeciego ćwierćfinału. Fot. adal2014.hu

1 KOMENTARZ

  1. Ciągle mnie zaskakują preselekcje Węgierskie. Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu piosenek preselekcyjnych. Co prawda piosenki z tego ćwierćfinału troszeczkę mniej mi się podobały niż te z dwóch pierwszych, co nie znaczy że mi się nie podobały. Wręcz przeciwnie są fajne zróżnicowane i przyjemnie się ich słucha. W szczególności piosenka Lindy Kirlay – „Everything” mi się spodobała. Podsumowując: gratulacje Węgrzy i tak trzymać 🙂