Wczoraj na Łotwie odbył się finał preselekcji narodowych Dziesma 2014. 

Zwycięzcą i reprezentantem Łotwy na Konkurs Piosenki Eurowizji 2014 w Kopenhadze został zespół Aarzemnieki z piosenką Cake To Bake”.

Na scenie w Ventspils zaprezentowało się 12 uczestników. Widzowie i jury wspólnie wybrali najlepszą trójkę, która miała możliwość zmierzyć się w wielkim finale. Do drugiego etapu awansowali: Dons, Samanta Tina oraz Aarzemnieki. Ostateczny pojedynek zwyciężyła piosenka Cake To Bake”. Co ciekawe, piosenka łotewska nie jest jedyną piosenką o cieście, którą usłyszymy podczas w zmagań w Danii. 

Po zakończeniu części konkursowej wystąpiło kilku gości specjalnych: zespół PeR, który reprezentował nadbałtyckie państwo w Malmo w 2013 roku, Fomins & Kleins, którzy reprezentowali swój kraj w 2004 roku w Turcji, popularni w rodzinnym kraju Lauris Reiniks i Norman Rutulis oraz estońska formacja Tenfold Rabbit.

Łotwa wystąpi już w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2014, który odbędzie się 6 maja. Czy w tym roku po pięciu latach porażek Łotysze zdobędą upragniony awans do finału ?

Źródło: eurovision.tv, fot. ltv.lv

4 KOMENTARZE

  1. Przynajmniej interpretacja emanuje niewymuszoną radością. Pewnie macie racje, że podobne śpiewa się na ogniskach… Będzie miły muzyczny przerywnik miedzy występami takich drących „japę” diw jak Ruth Lorenzo, która zamiast tańcu w deszczu proponuje walkę z Zeusem.

  2. Zgadzam się z przedmówcami, niestety piosenka zespołu Aarzemnieki o jakże wymownym tytule „Cake To Bake” jest może fajna przy ognisku jednak na eurowizję to się słabo nadaje. Choć kto wie eurowizja potrafi zaskakiwać (i to nie zawsze pozytywnie) jak w zeszłym roku z Rumuńskim żartem… No nic ja liczyłem na grupę MYRADIANTU z „Going All the Way” lub ewentualnie „Revelation” to były moim zdaniem ciekawe piosenki ale cóż nie można mieć wszystkiego 🙂

  3. Hmmm… odpowiadając na pytanie zadane w ostatnim zdaniu artykułu – sądzę, że niestety nie :). Jakoś nie chce mi się komentować tej piosenki :). Ujmę ją raczej w konwencji żartu :).

    W ogóle, to teraz Łotysze mogą razem z Białorusinami upiec tego sernika :D. Np. na jakiejś imprezie towarzyszącej w Kopenhadze podczas ESC :D.