Telewizja czarnogóska zdradza szczegóły projektu eurowizyjnego, jednak na premierę utworu musimy jeszcze poczekać

Dopiero na 21 marca zapowiedziano oficjalną premierę piosenki „Adio”, którą Knez wykona w Wiedniu jako reprezentant Czarnogóry. Kompozycję przygotował Zeljko Joksimović, a tekst napisali Marina Tucaković i Dejan Ivanović. Jak powiedział Knez, opinie osób, które już słyszały utwór, są niezwykle pozytywne, co daje nadzieję na dobry rezultat podczas konkursu w Wiedniu. W przyszłym tygodniu zakończą się prace nad eurowizyjnym teledyskiem, który tym razem nie będzie zawierać pięknych pejzaży czarnogórskich, ponieważ nagrywany był w studiu. Niewiadomo jeszcze jak wyglądać ma program podczas którego zaprezentowana zostanie piosenka, ale pewne jest, że RTCG transmitować będzie to wydarzenie na żywo. Co ciekawe, premiera odbędzie się już po oficjalnym zatwierdzeniu utworu, ponieważ wszystkie delegacje do 16 marca muszą dostarczyć gotowe piosenki do EBU, stąd być może usłyszymy „Adio” już nieco wcześniej, np. za sprawą portalu Eurovision.tv

Knez zapowiedział udział zarówno w „Eurovision in Concert” w Holandii, jak i podczas „London Eurovision Party”. Jego celem jest jak najlepsze zaprezentowanie się w Wiedniu. Ubiegłoroczny cel – wejście do finału, został już osiągnięty, a póki co o podnoszeniu poprzeczki nic się nie mówi, ale zapewne Czarnogóra liczy na miejsce co najmniej w top15.

Czarnogóra wystartuje w drugim półfinale Eurowizji 2015, co oznacza, że Knez będzie bezpośrednim rywalem Moniki Kuszyńskiej w walce o finał konkursu.

Źródło: RTCG