Według szwedzkiego dziennika w preselekcjach pojawią się artyści znani już entuzjastom Melodifestivalen.

Na początku miesiąca Aftonbladet ogłosił pierwsze nazwiska artystów, których według źródeł zbliżonych dziennikowi, będziemy mogli usłyszeć podczas Melodifestivalen. Na ten moment lista to urosła do 24 pozycji i prezentuje się następująco:

 1. Stiko Per Larsson (wyłoniony w trakcie P4 nästa),
 2. Samir & Viktor,
 3. Mendez,
 4. Benjamin Ingrosso,
 5. Felix Sandman,
 6. Sigrid Bernson,
 7. Ida Redig,
 8. John Lundvik,
 9. Olivia Eliasson,
 10. Kikki Danielsson,
 11. Martin Almgren,
 12. Jonas Gardell,
 13. Kalle Moraeus,
 14. Kamferdrops,
 15. Renaida Braun,
 16. Edward Blom,
 17. Emmi Christensson,
 18. Dotter,
 19. Rolandz
 20. Liamoo,
 21. Mariette,
 22. Jessica Andersson,
 23. Moncho,
 24. Elias Abbas/

Zabrakło na niej formacji Alcazar, która według wcześniejszych doniesień Aftonbladetu pojawiłaby się na szwedzkich preselekcjach, o ile udałoby się jej znaleźć odpowiednią piosenkę. Jest za to Mariette jak dotychczas dwukrotnie próbująca swoich sił na Melodifestivalen – w 2015 i 2017 roku. Plasowała się kolejno na trzecim i czwartym miejscu. Podobno też pojawi się Jessica Andersson – sześciokrotna uczestniczka szwedzkich selekcji (cztery razy jako solowa wokalistka i dwa razy w zespole Fame). Według Aftonbladetu tym razem wykonałaby piosenkę popowo-schlagerową. Fani Eurowizji rozpoznają z pewnością nazwisko Kikki Danielsson, piosenkarki wykonującej utwory z gatunków pop, folk i country. Reprezentowała Szwecję 2 razy – w 1982 i 1985 roku. Drugie podejście okazało się być dla niej szczęśliwe i Bra vibrationer uplasowała się na trzecim miejscu podium. Na liście pojawiła się również Emmi Christensson znana z ról w musicalach Dźwięki muzyki, West Side Story, Les Misérables czy Upiór w operze. Dosyć intrygująca jest obecność Edwarda Bloma – archiwisty, historyka kultury i gastronoma. Do jego muzycznego dorobku można zaliczyć 2 single – pierwszy wydany w 2016 roku Nu lagar vi julen – utwór świąteczny, do którego muzykę skomponował Thomas G:son; drugi När man festar festar man ukazał się w roku 2017.

Kiedy poznamy oficjalną listę uczestników Melodifestivalen 2018?

Tego, czy lista Aftonbladetu ma pokrycie w rzeczywistości, dowiemy się już we wtorek, 28 listopada. Na ten dzień SVT zaprezentowało konferencję prasową, podczas której ogłoszeni zostaną wszyscy uczestnicy przyszłorocznych preselekcji. Dowiemy się też, w którym z miast wystąpi każdy z nich. Dla przypomnienia – o możliwość reprezentowania Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji będzie walczyło 28 artystów.

Źródło: aftonbladet.se, svt.se/melodifestivalen, oficjalny fanpage SVT Melodifestivalen; foto: Stina Stjernkvist/SVT.