Aimee Banks została reprezentantką Irlandii podczas JESC 2015 w Sofii. Wokalistka pokonała pięciu pozostałych finalistów preselekcji oranizowanym przez TG4.

W finale narodowym udział wzięło sześciu finalistów – czterech zwycięzców półfinałów oraz dwie laureatki „dzikich kart” – Lisa-Rose McMahon oraz Aisli Moran. Wszyscy uczestnicy ponownie wykonali swoje utwory przez trzyosobową komisją, w skład której weszli Niamh Kavanagh, Brian Kennedy i Stiofan O Fearail. Pochwałom nie było końca, ale przyznać trzeba, że cała szóstka zaprezentowała się bardzo dobrze i wybór był naprawdę trudny. Ostatecznie jury zdecydowało, że do ostatecznego duelu (rundy Sing-Off) awansowały Aimee Banks z operową piosenką „Realta na mara” oraz Zena Donnelly z „I d’aonair”. Po ponownym występie finalistek, jury podjęło ostateczną decyzję. Niamh i Stiofan zagłosowali na Aimee, a jedynie Brian poparł Zenę. Wokalistka wykona w Bułgarii utwór „Realta na mara (Gwiazda morza)” który skomponowała razem z Niall Mooney, Jonasem Gladnikoff, Brendanem McCarthy. Utwór jest wykonany po irlandzku, gdyż nadawca TG4 emituje programy głównie w tym języku.

Irlandia zamyka sezon preselekcyjny i dzięki temu znamy już wszystkich uczestników Eurowizji dla Dzieci 2015. Przypominamy, że finał już 21 listopada o 19:30. Na terenie Polski konkurs dostępny będzie głównie przez Internet na JuniorEurovision.tv. O tym, gdzie jeszcze będzie można oglądać show poinformujemy w kolejnych artykułach. Poniżej przedstawiamy kompletną listę uczestników konkursu oraz ich piosenki:

Źródło: TG4, fot.: YouTube

1 KOMENTARZ