Wokalistka zaprezentuje w Lizbonie utwór X My Heart.

Informacja o tym, Aysel Mammadova będzie reprezentantką Azerbejdżanu, została podana już w listopadzie. Od tamtego momentu eurowizyjni entuzjaści zastanawiali, czy specjalizują się w jazzie wokalistka będzie miała utwór utrzymany w bliskiej jej stylistyce muzycznej. W lutym uchylono rąbka tajemnicy – okazało się, że za piosenką stać będą Dimitris Kontopoulos i Tim Bran. Na dzień przed oficjalną premierą, AISEL zdradziła tytuł swojej eurowizyjnej propozycji, tymczasem dzisiaj X My Heart jest dostępne do odsłuchania na platformie Spotify. Oto z czym wokalista zaprezentuje się w Lizbonie:

Kim jest AISEL?

Aysel Mammadova, występująca pod pseudonimem AISEL, urodziła się w 1989 roku w rodzinie o tradycjach muzycznych. W latach 1995-2006 uczęszczała do prestiżowej szkoły muzycznej Bul-Bul w swoim rodzinnym Baku. W późniejszym czasie podejmowała również naukę w wyższej szkole muzczynej Azerbaijan State Conservatory. Jest uczestniczką wielu festiwali jazzowych jak Caspian Jazz & Blues Festival czy MuzEnergo Festival of Music Improvisation. Oprócz śpiewania zajmuje się również komponowaniem i grą na pianinie. 

Źródło: itv.az, media społecznościowe AISEL, wiwibloggs.com
Zdjęcie: itv.az

1 KOMENTARZ

  1. Staram się póki co pogrupować utwory na 2 kupki: tak i nie, ale nie mogę tego wrzucić z czystym sumieniem na żadną. Plus za wokal, chwytliwe to też jest, ale… no jakbym gdzieś słyszał to już, brzmi jak zlepek znanych hitów, jakieś wrecking balle i inne w tym wyłapuję, no i takie zupełnie nie azerskie…