Holandia w stylu country, jutro oficjalna wersja!

Dzisiaj duet The Common Linnets w trakcie show  ”De Wereld Draait Door”, odpowiedniku naszego ”Świat się kręci” zaprezentował akustyczną wersję piosenki ‚Calm After The Storm’. Piosenka zachowana jest w stylu country, gatunku charakterystycznego dla  Ilse DeLange oraz Waylona wchodzących w skład duetu. Oto piosenka która wybrzmi w Kopenhadze:

Póki co z komentarzy internautów dotyczących tej piosenki możemy wywnioskować że utwór ogólnie się podoba, jednak nie wróży się mu sukcesu. Czy poradzi sobie na Eurowizji? Czy da radę pobić Anouk?

Holandia wystąpi 6 maja w trakcie pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2014, gdzie zmierzy się między innymi z faworyzowanymi Szwecją i Węgrami, czy pewniakami do awansu, takimi jak Rosja, Azerbejdżan czy Ukraina.

UPDATE: Oto oficjalna wersja utworu: 

Źródło: własne  Foto:

4 KOMENTARZE

  1. Ta piosenka to prawdziwa cisza po burzy. Spokojna i wpadajaca w ucho, z posmakiem muzyki country. Jest napewno na poziomie, dla mnie jako laika, wydaje sie wyjatkowo profesjonalnie przygotowana. Zycze Waylonowi i Ilse jak najlepiej ale mam caly czas watpwiosci czy cos takiego ma szanse na awans z polfinalu gdzie sa silni gracze ;-(

  2. Nie jest to zła piosenka, są w niej fajne momenty, ale są też nudne. Melodia momentami jest jakaś taka albo dziwna, albo przeciętna, albo nudna. Najbardziej nieciekawy, że się delikatnie wyrażę, jest ten motyw powtarzany przez wokalistów na początku każdego wersu w zwrotce. Wręcz staje się to nie tylko nudne, ale lekko irytujące. Podobnego uczucia doznałem podczas słuchania piosenki duńskiej :), chociaż w utworze z Holandii to uczucie ma sporo mniejsze natężenie jednak. Generalnie w tym holenderskim. utworze najbardziej podoba mi się muzyka. Aha, i nie słyszę większej różnicy pomiędzy wersją oficjalną a akustyczną :).

    Może tą piosenkę powinno się zaśpiewać bardziej dynamicznie? Więcej gitar, jakiegoś rytmu, powinno się zrobić z tego naprawdę konkretne country, a nie takie nie wiadomo co. No ale nie ważne, już po fakcie. Raczej nie wróżę awansu do finału. No chyba, że dzięki temu, że jest mniej państw w półfinałach. Ale raczej tylko dzięki temu. Piosenka raczej nie pobije wyniku Anouk. Baaaardzo małe szanse. Piosenka Anouk miała jakiś charakter, oryginalność, niesamowitą melodię i klimat. I mimo, że spokojna, raczej nie usypiała (przynajmniej mnie). A w tym roku? Raczej nie będzie tak dobrze, jak w zeszłym. Awans do finału byłby naprawdę dużym sukcesem dla tej piosenki.